2016.12.22
Wigilia z Przyjaciółmi

Tego dnia odbyło się spotkanie Wigilijne z rodzinami i przyjaciółmi naszych podopiecznych. Obecnością na tym spotkaniu zaszczycił nas ks. Andrzej Gajewski. Przyjechali do nas również PRZYJACIELE z Olsztyna; Pan Stasiu Kwieciński, Marta Kwiecińska z córką Julką i jej koleżankami : Julia Nowicka,Vivien Wiercińska,Lena Kamińska, Pani Daria Niedźwiecka wychowawczyni kl IIIf SP Nr3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu z Olsztyna, Sylwia Wiercińska, ze wspaniałymi paczkami dla każdego dziecka z naszego domu. Dziękujemy również wszystkim osobom zaangażowanym w akcje świąteczną-Pani dyrektor SP z Olsztyna Joanna Sędrowska , Rada Pedagogiczna , Agata Belka, Agnieszka Nowicka , Elżbieta Krygielska, Krzysztof Marczak i Piotr Czułowski. Dziękujemy za serce , pamięć i życzliwość , życzymy radosnych, spokojnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia!!!!!


2016.12.22
Prezenty od Starostwa

Pan Starosta Ostródzki Edmund Winnicki przyjechał osobiście by wręczyć dzieciom słodycze ufundowane również przez Pana Starostę Andrzeja Wiczkowskiego. Przekazał również serdeczne i szczere życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkim dzieciom i pracownikom naszego Domu PROMYK w Morągu. Dziękujemy i przesyłamy Moc Całusów!!!


2016.12.22
Prezenty od FLOTT-TRANS

Paczki od Państwa Marzeny i Kristofa Wontorra z FLOTT-TRANS z Żabiego Rogu oraz kolejna przemiła niespodzianka od dzieci ze Szkoły Podstawowej w Żabim Rogu- Klub Wiewiórka, które również ufundowały 200 zł dla Karoliny Grzelka. Karolinka odbierze swój prezent dopiero po Świętach ponieważ pojechała do domu ale na pewno się ucieszy ogromnie. Pozdrawiamy. Wszystkim jeszcze raz dziękujemy i życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT!!!!!


2016.12.22
Prezent od PKO

Mieliśmy miłą niespodziankę od pracowników Banku PKO Morąg. Gościem naszego domu była Pani Joanna Stankiewicz, która przekazała ufundowane przez pracowników Banku kosmetyki dla podopiecznych. Wszystkim pracownikom życzymy wesołych Świąt Bożego Narodzenia i serdecznie dziękujemy za prezenty.


2016.12.20
Uczestnicy Świetlicy Środowiskowej na uroczystym spotkaniu wigilijnym

2016.12.20
Telewizory w prezencie

Dziękujemy gorąco anonimowym darczyńcom za telewizory :-) <3 nie spodziewaliśmy się że dostaniemy całkiem nowy sprzęt. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za okazane nam Serce i przesyłamy najlepsze życzenia na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Niech Pan Bóg wynagrodzi Wam dobre uczynki i ma Was w swojej opiece.


2016.12.15
Goście z fundacji Orange

Dziś mieliśmy kolejnych miłych gości :-) z Fundacji Orange. Najpierw byl konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy. Pracowaliśmy w grupach, to byla świetna integracja z naszymi gośćmi. A potem był Św Mikołaj z prezentami


2016.12.06
Mikołajki z kibicami Stomilu

Mikołajkowe prezenty i atrakcje 6 grudnia 2016r odwiedzili nas nasi przyjaciele- Kibice STOMIL Olsztyn. Przyjechali ze wspaniałymi prezentami a, główną atrakcją była FOTO-Budka. Wszyscy robiliśmy sobie zdjęcia w różnych nakryciach głowy. Było bardzo wesoło i sympatycznie. Dziękujemy z SERCA za pamięć i wspaniale spędzony czas. Zawsze jesteście w naszych Sercach Dzięki!!!


2016.08.31
XI Ogólnopolkski Festiwal Radosnych Serc w Bydgoszczy

Strona w budowie


2016.07.xx
Gościmy Wolontariuszy z Chin

W wakacje gościliśmy dwie tury wolontariuszy z Chin. Tu znajdziecie zdjęcia ukazujące ich pobyt u nas. To co zobaczycie na fotkach to m.in. Obóz w Koszajnach, Zamek w Malborku, Park Dinozaurów, Pochylnia Buczyniec, Park rozrywki Bartbo, Keja w Bogaczewie, Wycieczka do Trójmiasta, Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni, Pojazdówka Off-road'owa, Kajaki w Kretowinach i oczywiście zajęcia, które prowadzili wolontariusze, i inne uwiecznione miejsca i chwile ...


2016.06.19
X Targi Organizacji Pozarządowych Powiatu Ostródzkiego

Tego dnia braliśmy udział w X jubileuszowych Targach Organizacji Pozarządowych Powiatu Ostródzkiego, jako że nasz dom jest prowadzony przez Morąskie Stowarzyszenie Wspierania Rodzin. Prezentowaliśmy tam naszą działalność i występowaliśmy na scenie. Dziękujemy CWOP za zaproszenie :)


2016.06.11
XXI Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych

Turniej odbył się na boisku "Orlik" przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Morągu. Ukłon i wielki szacunek w kierunku Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 2 w Morągu - Cezarego Altmana, który od wielu lat udostępnia nam Orlika. Natomiast Urząd Miasta Morąg zabezpieczył na ten dzień pracownika sprawującego pieczę nad boiskiem. Wielkie DZIĘKI.


2016.06.05
Piknik Rodzinny

Dom Dla Dzieci Promyk Dyrekcja , Prezes oraz Dzieci i Młodzież Domu „Promyk” w Morągu składają serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom za pomoc przy zorganizowaniu Pikniku Rodzinnego, którego dochód zostanie przeznaczony na wypoczynek letni dla naszych podopiecznych. Okazana pomoc z Państwa strony, ogromne zainteresowanie naszymi problemami, to nie pierwszy taki wspaniały gest z Waszej strony, ma to dla nas ogromne znaczenie. Za ten dar serca przesyłamy bukiet najwspanialszych życzeń, radości każdego dnia, wszelkiej pomyślności, uśmiechu, szczęścia, szczególnie zdrowia i dużo miłości. Życzymy również wielu sukcesów zawodowych i prywatnych ! Moc uścisków i całusów od Wychowanków, Dyrekcji i całej kadry naszego Domu!


2016.05.29
Piknik Ostróda Yacht

W telegraficznym skrócie to był Piknik Ostróda Yacht, na którym byliśmy , bawiliśmy się , jedliśmy i dużo wrażeń przywieźliśmy! Niestety żadnych innych zdjęć nie udało nam się zrobić bo aparat sfiksował i rozładował się. Ale na tym Pikniku gospodarze byli przygotowani i każdy uczestnik mógł sobie zrobić za darmo zdjęcie w ciekawej fryzurze i gotowe otrzymaliśmy na miejscu. Może trochę małe ale to wspaniała pamiątka. Dziękujemy!!!!


2016.05.02
Pool Jam w Olsztynie

Aleksander Radziun zaprosił nasze dzieciaki na Ogólnopolskie Zawody Sportów Ekstremalnych Pool Jam w Olsztynie. Widowiskowa jazda na deskorolkach zrobiła ogromne wrażenie na wszystkich. Dzieciaki i młodzież z naszego Domu mogły zobaczyć wspaniałe pokazy karkołomnych wyczynów. Dorośli również mieli oczy szeroko otwarte ze zdumienia i podziwu dla zawodników. Dzieciaci mogły skorzystać z licznych atrakcji , tj. jazda motorówką, przeciąganie liny , gry komputerowe i inne wspaniałe atrakcje. Otrzymały również prezenty w postaci koszulek słodyczy, lodów , itp. ufundowanych przez Rotary Club w Olsztynie . Natomiast ważną sprawą jest również wylosowanie deskorolki przez jednego z dzieciaków, który zapisał się do konkursu przeciągania liny. Tym szczęśliwcem okazał się Artur Jankowski . Olek Radziun przywiózł na nasz Piknik Rodzinny dwie deskorolki i dzięki temu skorzystała Oliwia Leszkowska, która naprawdę marzyła o takim prezencie. Uczy się teraz jazdy. Może za rok wystąpi w Pool Jam?... DZIĘKUJEMY!!!!


2016.05.18
Nowy Dom .. ciąg dalszy ...

Już od roku trwają prace adaptacyjne budynku gospodarczego na dom mieszkalny dla 14 ciorga podopiecznych. Nad całością prac czuwa kierownik budowy inż. Jan Wieczorek. Pan Jan Wieczorek jest członkiem Rotary Club Olsztyn, zaprzyjaźniony z naszą placówką. Od prawie dwudziestu lat wspólnie z kolegami z Rotary Club wspiera nasz dom mając zawsze na względzie dobro dzieci. W ubiegłym roku przejął nadzór nad pracami budowlanymi. Nadzór ten sprawuje zupełnie nieodpłatnie. Ponadto pozyskał wielu sponsorów którzy na realizacje zadania przekazali materiały termomodernizacyjne. Należą do nich: YETICO- właściciel Andrzej Gołoś, - Firma Amis – właściciel Jerzy Mamątow, Amitech- Hurtownia Materiałów Budowlanych- Renata Ogólewicz właściciel, Przedsiębiorstwo Budowlano Handlowe „Więźba” Sp. z o.o. – właściciel Jan Wieczorek. Dzięki operatywności i zaangażowaniu Pana Jana Wieczorka prace budowlane zostały zakończone a podopieczni zyskają nowy dom w którym warunki będą namiastką domu rodzinnego. I jak tu nie wierzyć w ludzi, gdy ma się tak wspaniałego sprzymierzeńca jak Pan Jan Wieczorek - człowiek o wielkim sercu i duszy społecznika.


2016.04.20
Nowy Dom

W naszej placówce wiele się dzieje w ostatnim okresie. Obecnie trwają prace wykończeniowe budynku w którym niedługo zamieszka 14 naszych podopiecznych. Wewnątrz budynek jest już gotowy na przyjecie jego mieszkańców ale zewnątrz budynek także musi przejść metamorfozę. Obecnie kładziona jest elewacja którą wykonują pracownicy Firmy JGB Sp. z o.o. Warszawa, której Prezesem jest Pan Ryszard Węgier. Firma Pana Ryszarda wykonuje te prace zupełnie nieodpłatnie. Pan Ryszard Węgier to człowiek o wielkim sercu który jest z nami zaprzyjaźniony już od przeszło dziesięciu lat. Zawsze życzliwy, serdeczny i lubi pomagać tym którzy tej pomocy potrzebują. To utwierdza nas w przekonaniu że warto wierzyć w ludzi.


2016.03.19
Wielkanocny zajączek

Mieszkańców naszego domu odwiedzili wspaniali goście, którzy już od dawna są "dobrymi duchami" placówki. Tym razem przyjechali z wielkanocnymi upominkami, którymi obdarowali wszystkie dzieci. Jak zawsze spotkanie przebiegało w życzliwej i serdecznej atmosferze. Dzieci życzyły gościom zdrowych, radosnych Świat, dziękując za pamięć i upominki. Szczególne życzenia wszelkiej pomyślności składaliśmy Gosi Hinczewskiej z okazji Jej 18-tych urodzin. Tego dnia mieliśmy przyjemność gościć: Anię Krućko, Jarosława Senyczak, Katarzynę Szymańską, Alana Senyczak, Marzenę Kowalewską, Grzegorza Frąckowiaka, Ireneusza Ostrowskiego, Piotra Mojs, Michała Piaseckiego, Anię Hinczewską, Małgosię Hinczewską, Alinę Sposób i Katarzynę Machynia. Forum Motocyklowe w Ostródzie objęło patronat nad wielkanocną akcją, dlatego też serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za bezinteresowność i wielkie serca. Wesołych Świąt i uściski od nas.

Krystyna Prajwocka .
Zdjęcia: Michał Leszkowski .


2016.02.20
Spotkanie z ... Pizzą

Tego dnia przyjechali do naszego domu Przyjaciele z Rotary Club Olsztyn. Największą atrakcją było wspólne robienie pizzy pod okiem specjalisty pana Krzysztofa Jabłońskiego . Całe spotkanie odbyło się z inicjatywy pana Grzegorza Beluty , który przyjechał wraz z żoną Krystyną. Swoją obecnością zaszczycili nas także Aleksander Radziun , Krzysztof i Anna Marczak , Tomasz Święcicki , Danuta i Janusz Michałowicz . Wspaniałe pizze było ich ogólnie ,,90" sztuk, bardzo smakowały. Brzuszki pełne , buźki radosne ! SUPER SPOTKANIE !


2016.02.14
Walentynki

Walentynki 14 luty 2016r.. Słodka Paczka i nasi Przyjaciele przyjechali do naszego Domu aby obdarować każde dziecko piękną poduszką recznie szytą i licznymi drobiazgami. Dziękujemy, Kochamy Was i zawsze zapraszamy do naszego Domu!!!! Ania Krućko, Jare,Kasia Senyczak i inni goście wspaniali zaszczycili nasze skromne progi... Buziaki!!!!!


www.000webhost.com