2015.12.22
Wigilia

Tego dnia odbyło się spotkanie wigilijne wychowanków z rodzicami i pracownikami placówki. Dyrektor Pani Jolanta Pilcek powitała przybyłych na tę uroczystość rodziców, krewnych podopiecznych oraz pracowników . Życzyła wszystkim wesołych, radosnych, spokojnych Świat Bożego Narodzenia. Wszyscy uczestnicy spotkania składali sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Było wiele momentów wzruszenia, życzliwości, przełamane zostały bariery niechęci i uraz. Atmosfera spotkania była przepełniona serdecznością i wzajemną sympatią. Po życzeniach wszyscy zasiedli do stołu by razem spożyć przygotowane wcześniej wigilijne potrawy. Ml odzież umiliła czas programem artystycznym na który złożyły się kolędy i wiersze o tematyce bożonarodzeniowej. Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor podziękowała dzieciom i kadrze za przygotowany program, obdarowując podopiecznych czekoladami przekazanymi wcześniej przez Starostę Andrzeja Wiczkowskiego oraz Wicestarostę Edmunda Winnickiego. DZIĘKUJEMY.

Krystyna P.


2015.12.19
Mikołaj ze "Słodkiej Paczki"

Dnia 19.12.2015r. odwiedził nasze Domy św. Mikołaj. Wraz z przyjaciółmi przywiózł dla każdego wychowanka „słodką paczkę”. Nasi podopieczni przywitali gości programem słowno-muzycznym oraz przygotowanymi przez siebie wigilijnymi potrawami. Mikołaj wraz z gośćmi odwiedził wszystkie domy, wręczał każdemu „słodką paczkę”. Dzieci w podzięce recytowały wiersze i częstowały gości. Wszyscy śpiewaliśmy kolędy. Stworzyła się ciepła rodzinna atmosfera. Spotkanie z Mikołajem na długo pozostanie w naszej pamięci. Pragniemy serdecznie podziękować za dobre serce tym wspaniałym ludziom.
Są to m.in.:
Anna Krućko, Mikołaj - Grzegorz Frąckiewicz „Picek”, Piotr Michałowski,
Małgorzata Hinczewska, Anna Hinczewska, Cezary Bark z córką Kingą,
Kasia, Alan i Jarek Senyczak, Grażyna Kłodnicka,
Wiesława Ruczyńska z synem Sebastianem, Beata Bober z synem Maciejem Łukasz Szatkowski

Teresa D.


2015.09.04
Piknik BHP w Iławie

Byliśmy w Iławie na Pikniku Edukacyjnym pt. "Podziel się bezpieczeństwem", którego głównym organizatorem jest OSPS BHP w Olsztynie. Zaproszono nasze dzieci na ta wspaniałą imprezę, gdzie na terenie Amfiteatru im. L. Armstronga w Iławie bawiliśmy się poznając przy okazji wiele cennych informacji o BHP. Partnerami wydarzenia byli: Centralny Instytut Ochrony Pracy – PIB, Państwowa Inspekcja Pracy, Urząd Dozoru Technicznego oraz Iławskie Centrum Kultury. Piknik wpisuje się w działania informacyjnej kampanii społecznej „Podziel się bezpieczeństwem pracy – promuj dobre praktyki BHP”, koordynowanej przez CIOP-PIB oraz w program prewencyjny PIP „Bezpieczeństwo pracy zależy od Ciebie”. Zapoznaliśmy się z dobrymi praktykami w zakresie bezpieczeństwa pracy, a także szeroką gamą produktów wykorzystywanych w bezpieczeństwie pracy. Na początku w Galerii Jeziorak odbyła się prezentacja dla  dzieci "Jak bezpiecznie korzystać z wind i schodów ruchomych". Dzieci bawiły się świetnie a przy okazji zdobywały cenną wiedzę, która została również na koniec nagrodzona wspaniałymi prezentami. W programie pikniku były również części wystawowo-pokazowe, na przyległym do obiektu parkingu (na zewnątrz), a także na scenie amfiteatru. Obejrzeliśmy również stoiska producentów, dystrybutorów odzieży, obuwia i sprzętu ochron osobistych, stoiska firm, które będą prezentować dobre praktyki z zakresu prewencji wypadkowej, pokazy prawidłowych montaży, użytkowania maszyn i urządzeń oraz stoiska informacyjno-poradnicze CIOP – PIB, PIP, UDT, ZUS, PSP, OIPiP w Olsztynie. Szczególnym powodzeniem wśród naszych dzieci cieszyły się liczne konkursy dla dzieci i młodzieży . W konkursie pt. „Budować bezpiecznie” –zebraliśmy liczne nagrody i prezenty od sponsorów i organizatorów. Dziękujemy za zaproszenie i cieszymy się że mogliśmy w takiej wspaniałej imprezie wziąć udział. Pozdrawiamy!!!

Jolanta P.


2015.09.06
Zawody strzeleckie w Obuchowie



Tego dnia nasi wychowankowie mieli możliwość i przyjemnośc brać udział w zawodach strzeleckich z wykorzystaniem broni sportowej. Zawody te zorganizował:
Uczniowski Klub Strzelecki i Kolekcjonerski "Obuchowo".
Serdeczne podziękowania dla Organizatorów imprezy.

Marcin Ż .


2015.08.29
I miejsce w X Ogólnopolskim Festiwalu Radosnych Serc

W dniach 28-29 sierpnia br. dziewczęta z zespołu tanecznego "Butterfly" uczestniczyły w X Ogólnopolskim Festiwalu Radosnych Serc w Bydgoszczy, organizowanym przez Fundacje "Nowe Pokolenie" w hołdzie Janowi Pawłowi II. Fundacja ta co roku organizuje przesłuchania dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych w pięciu kategoriach: taniec, muzyka, mała forma sceniczna, plastyka i fotografia. Dzięki takim przedsięwzięciom dzieci mają możliwość zaprezentowania się przed dużą publicznością oraz rozwijania swoich talentów na organizowanych podczas festiwalu warsztatach prowadzonych przez profesjonalistów między innymi mistrzynią Polski w tańcu Hip-Hop. Zespół Butterfly, prowadzony przez Ewę Wiśniewską, reprezentujący naszą placówkę, w składzie: Katarzyna Rodziewicz, Angelika Leszkowska, Weronika Wróbel, Ilona Ludwiczak i Paulina Czerwiec zajął PIERWSZE miejsce w kategorii taniec. Oprócz fantastycznych nagród, dziewczyny przewiozły bagaż miłych wspomnień.

Ewa W.



2015.06.24
Podsumowanie współpracy z Firmą SC Johnson Sp. z o.o.

Przedstawiciele Firmy SC Johnson na czele z Panem Jackiem Łowigusem przyjechali do nas, aby wspólnie posprzątać wnętrze remontowanego budynku oraz uporządkować teren wokół niego. Budynek ten będzie domem dla 14-stu naszych wychowanków, gdzie będą mogli cieszyć się bardziej rodzinną atmosferą.
Przedsięwzięcie to było możliwe dzięki szczodrości Firmy SC Johnson, która przekazała na ten cel 120tyś. złotych. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pani Magdaleny Kędzierskiej. Była ona głównym mediatorem pomiędzy naszą placówką, a "SC Johnson". Mamy teraz wspaniałe mieszkanie, do którego kompletujemy obecnie wyposażenie. Mamy nadzieję wprowadzic sie tam w niedługim czasie.
Jeszcze raz SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za okazane serce i zrozumienie !

Ewa W.


2015.06.21
VII Rodzinny Rajd Rowerowy

Kliknij tu i Czytaj w dziale Włóczykij


2015.06.14
Piknik Rodzinny 2015

Dnia 13 czerwca 2015r. odbył się XX Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych organizowany przez Morąskie Stowarzyszenie Wspierania Rodzin i Dom dla Dzieci i Młodzieży PROMYK. W tym roku udział w Turnieju brały drużyny z: Marwicy, Pasymia, Fromborka, Olsztyna, Olsztynka, Pacółtowa, Ornety oraz po 2 drużyny z Elbląga i Morąga. Najlepsi okazali się sportowcy z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Nr 3 w Elblągu, II miejsce zajęli gospodarze z Promyka, a III miejsce Powiatowy Dom Dziecka „Słoneczne Wzgórze” z Fromborka. Po raz pierwszy w historii Turnieju jedną z drużyn stanowiły same dziewczęta – była to druga drużyna Morąskiego „Promyka”. Dziewczyny ostro walczyły na boisku i były atrakcją tegorocznych zmagań. XX Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych był współfinansowany przez Fundację PKO BP, Urząd Miasta w Morągu oraz Starostwo Ostróda. Bez wsparcia w/w instytucji realizacja tak dużego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa. Reprezentanci współfinansujący turniej uczestniczyli w tym wydarzeniu. Otwarcia turnieju dokonał Pan Edmund Winnicki – wicestarosta Ostródy a przy wręczaniu pucharów i nagród byli: Pan Leszek Biernacki - wiceburmistrz Morąga, Pani Joanna Stankiewicz pracownik PKO Morąg oraz Pan Edmund Winnicki – wicestarosta. Szczególnym gościem tej imprezy sportowej był Pan Andrzej Guzowski, który 20 lat temu był inicjatorem, pomysłodawcą i organizatorem I-go Wojewódzkiego Turnieju dla wychowanków placówek. Była okazja do wspomnień z przebiegu zmagań sportowych podczas dwudziestolecia. Ponadto Pan Andrzej ufundował puchar dla najlepszego bramkarza którym osobiście uhonorował zawodnika. Każda uczestnicząca w turnieju drużyna wyjechała z Morąga z nagrodą. Obsługę sędziowska zapewnili: Pan Jacek Kucharski oraz Pan Radosław Dylert. Ten dzień był wspaniałym przeżyciem dla wszystkich zawodników, okazją nie tylko do wykazania się sprawnością fizyczna i umiejętnościami sportowymi ale też okazją zawierania nowych znajomości, przyjaźni, nabyciem nowych doświadczeń.

Krystyna Prajwocka .


2015.06.13
XX Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych

Dnia 13 czerwca 2015r. odbył się XX Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych organizowany przez Morąskie Stowarzyszenie Wspierania Rodzin i Dom dla Dzieci i Młodzieży PROMYK. W tym roku udział w Turnieju brały drużyny z: Marwicy, Pasymia, Fromborka, Olsztyna, Olsztynka, Pacółtowa, Ornety oraz po 2 drużyny z Elbląga i Morąga. Najlepsi okazali się sportowcy z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Nr 3 w Elblągu, II miejsce zajęli gospodarze z Promyka, a III miejsce Powiatowy Dom Dziecka „Słoneczne Wzgórze” z Fromborka. Po raz pierwszy w historii Turnieju jedną z drużyn stanowiły same dziewczęta – była to druga drużyna Morąskiego „Promyka”. Dziewczyny ostro walczyły na boisku i były atrakcją tegorocznych zmagań. XX Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych był współfinansowany przez Fundację PKO BP, Urząd Miasta w Morągu oraz Starostwo Ostróda. Bez wsparcia w/w instytucji realizacja tak dużego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa. Reprezentanci współfinansujący turniej uczestniczyli w tym wydarzeniu. Otwarcia turnieju dokonał Pan Edmund Winnicki – wicestarosta Ostródy a przy wręczaniu pucharów i nagród byli: Pan Leszek Biernacki - wiceburmistrz Morąga, Pani Joanna Stankiewicz pracownik PKO Morąg oraz Pan Edmund Winnicki – wicestarosta. Szczególnym gościem tej imprezy sportowej był Pan Andrzej Guzowski, który 20 lat temu był inicjatorem, pomysłodawcą i organizatorem I-go Wojewódzkiego Turnieju dla wychowanków placówek. Była okazja do wspomnień z przebiegu zmagań sportowych podczas dwudziestolecia. Ponadto Pan Andrzej ufundował puchar dla najlepszego bramkarza którym osobiście uhonorował zawodnika. Każda uczestnicząca w turnieju drużyna wyjechała z Morąga z nagrodą. Obsługę sędziowska zapewnili: Pan Jacek Kucharski oraz Pan Radosław Dylert. Ten dzień był wspaniałym przeżyciem dla wszystkich zawodników, okazją nie tylko do wykazania się sprawnością fizyczna i umiejętnościami sportowymi ale też okazją zawierania nowych znajomości, przyjaźni, nabyciem nowych doświadczeń.

Krystyna Prajwocka .


2015.01.28
Zakończenie projektu "Wyprawka Szkolna" finansowanego przez Fundację PKOBP - Spotkanie z Wolontariuszem PKOBP Morąg

Tego dnia zostały przekazane pomoce i przybory szkolne naszym podopiecznym. Przekazania dokonała Pani Joanna Stankiewicz przedstawiciel Banku PKO Morag, jako wolontariusz uczestniczacy w projekcie "Wyprawka szkolna" realizowanym przez Moraskie Stowarzyszenie Wspierania Rodzin. Projekt finansowany przez Fundację PKO BP. Fundacja na jego realizacje przekazała 2 240 zł, które zostały przeznaczone na zakup w/w pomocy dla podopioecznych placówek. W spotkaniu z przedstawicielem Banku PKO w Moragu Pania Joanną Stankiewicz uczestniczyły dzieci placówek oraz ich dyrekcja i prezes stowarzyszenia. Przedstawiciele placówki wyrazili swą wdzięczność za osobiste zaangażowanie i zainteresowanie dla Pani Joanny oraz Fundacji. Serdecznie dziękujemy.


www.000webhost.com