2014.12.20
Fundacja dzieciom

Morąskie Stowarzyszenie Wspierania Rodzin oraz Dom dla Dzieci i Młodzieży „Promyk” w Morągu serdecznie dziękują Fundacji PKO Banku Polskiego za pomoc pieniężna w kwocie 2240 złotych z przeznaczeniem na zakup pomocy i przyborów szkolnych dla podopiecznych placówki. Jesteśmy wdzięczni za okazane zrozumienie, życzliwość i serce. Cieszy nas fakt że pozyskaliśmy w Fundacji tak życzliwych Przyjaciół.


2014.12.13
Spotkanie z kolędą

Tego dnia w naszym domu "PROMYK 1" odbyło się spotkanie z kolędą. Przygotowywałyśmy się do tej uroczystej kolacji od listopada. Same próby, opanowanie tekstów wierszy oraz kolęd wymagało pracy, cierpliwości i chęci. Każda z nas przygotowała krótką recytację związaną z tematyką Świąt Bożego Narodzenia. Opanowałyśmy niemal wszystkie kolędy bożonarodzeniowe. Na tę szczególną okazję samodzielnie przygotowałyśmy świąteczne potrawy, oczywiście pod opieka naszych wychowawczyń. Tego wieczoru stół udekorowany i zastawiony potrawami wyglądał okazale, bogato i pięknie. Każda z nas starała się jak mogła a przy tym wszystkim wspierały nas nasze wychowawczynie, które są dla nas codziennymi „podporami”. Spotkanie z kolędą się udało. Każdy poczuł zapach choinki, atmosfera była przyjazna, czuło się życzliwość i serdeczność, bo były z nami osoby nam bliskie. Kolędy i wiersze w każdym z nas budziły pewne emocje, były momenty wzruszeń, przeżywania, to była prawdziwa uczta duchowa.

Angelika Leszkowska .


2014.12.13
Mikołaje z Ostródzkiego "Pocisku"

13 grudnia pojawili się prosto z dalekich śnieżnych stron Mikołaje ... ale nie tacy zwykli bo zamiast w saniach z reniferami to na motocyklach pięknych i błyszczących. Motocykliści z Forum OSTRÓDA: Cezary Zajda "CEZAR", Jan Gronek "GRONEK", Zygfryd Brink "ZYGI", Michał Piasecki "PIASEK"...


2014.11.30
Słodka Paczka

W rolach głównych: dzieci młodzież z Domu Dziecka w Morągu z wychowawcami oraz wspaniałą Panią Dyrektor Jolanta Pilcek * Faustyna Dunin-Sulgostowska nasz pomocnik Mikołaja , darczyńca * Jarosław Senyczak z żoną Katarzyną i synem Alanem , pomocnicy Mikołaja , darczyńcy , którzy wspólnie z Dariuszem Koszewskim , Przewodniczącym NSZZ SOLIDARNOŚĆ PRZY OSTRÓDA YACHT w Ostródzie wsparli swoimi działaniami oraz pracą Słodką Paczkę * Związek Żołnierzy WP Ostróda i najwspanialsi wolontariusze : Artur Szafraniec, Szatkowski Łukasz , Angelika ChudaMartyna Klimaszewska, Mateusz Gonciarz * Marek Marecki i Malwina Stępka wolontariusze Grupa Ratownictwa PCK Ostróda nasze dobre serduszka, które pomagały Mikołajowi pakować paczki kilkanaście godzin. Przedstawiciele Mikołaja , darczyńcy i koordynatorzy : ja Emotikon wink oraz Grażyna Palinska Kłodnicka z córkami Kornelia Kłodnicka i Laura Palińska Emotikon smile Z całym sercem byli z nami : Lidia Skuza i Marta Jagiełło Justyna Łapyr-Ptaszyńska Justyna Prajs Anna Grądziel Anna Berent Grzegorz GkMarta UłanowskaEwa MichałowskaGrzegorz MichałowskiOla Mikołajczyk Anna Głowińska , Irena Przyborowska , Edyta Edga Edzia Ratyńska , Edyta Tkaczyk Jolanta Radomska Szymon Barczewski Marek Załuski Marek Kolaj Agnieszka Sonenberg Agnieszka Rumel Agnieszka Jasińska Agnieszka ChrzanowskaElżbieta Głąb Beata Brandt-Łączka Małgorzata Krokwinska Małgorzata Konczanin-Szafraniec Małgorzata Stępień Mariusz Konfiszer Jacek Pieniążek NET SYSTEM Naszą Słodka Paczka dedykujemy Monika Przyborowska , która była jest i będzie zawsze razem z nami. Wszystkim darczyńcom , koordynatorom i pomagaczom z całego serca kolejny raz dziękujemy. Wesołych Świąt !!!! Słodka Paczka 2014


2014.08.01
-
2014.08.15
Goście z Ukrainy

Tego roku Dom dla Dzieci i Młodzieży „Promyk” w Morągu gościł w swoich progach dzieci z Ukrainy. Wśród 25 osobowej grupy były dzieci i młodzież w wieku 12-17 lat oraz czterech dorosłych opiekunów. Grupa uczestników wypoczynku pochodziła z różnych regionów Ukrainy, m. in.: z Kijowa, Lwowa, Berdyczewa, Zaporoża. Dzieci przyjechały do Polski by wypocząć i choć na krótką chwilę zapomnieć o bolesnych przeżyciach, których doświadczyły w kraju. Część z nich utraciła najbliższych w trwających walkach na Majdanie, gdzie zginęli ich ojcowie, bracia, przyjaciele. Wypoczynek wakacyjny dla wymienionej grupy zapewnił Rotary Club z Zamościa, który współpracuje z klubem Rotary na Ukrainie i Rotarianami w Olsztynie. Prezydenci obu klubów Rotariańskich odwiedzili gości w morąskiej placówce. Wypoczywająca grupa dzieci i młodzieży miała zapewniony bogaty program. Zwiedzili Morąg, byli na wycieczce w Krynicy Morskiej, Olsztynie, Malborku, Gdańsku, Gdyni, Sopocie. Mieli okazję zobaczyć SOSW w Szymanowie, gdzie zachwycali się bogato wyposażonymi salami i mini ZOO. Wielokrotnie korzystali z plaży w Kretowinach i Bogaczewie. Ostatnią sobotę przed wyjazdem do kraju spędzili na Kei w Bogaczewie. Klub Żeglarski „Keja” na czele z komandorem Panem Cezarym Brędowskim zapewnili dzieciom wiele atrakcji. Uczestnicy mogli korzystać z możliwości podziwiania piękna krajobrazu, napawali się spokojem pływając żaglówką Aleksandrią. Bezpieczeństwo i pieczę nad żeglującymi pełnili Pan Tomasz Hajder , Pan Stanisław Bartosiewicz , Pan Grzegorz Ślaziński oraz komandor Pan Cezary Brędowski. Spotkanie z żeglarzami zakończyło się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek i wspólnym zdjęciem. Wszyscy uczestnicy wypoczynku nie kryli zadowolenia i wdzięczności za gościnę na Kei.


2014.07.14
Młodym być - Zdrowo żyć - Zakończenie

Realizowany projekt - Wypoczynek w miejscu zamieszkania pt. „Młodym być – Zdrowo żyć”, współfinansowany przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie został zakończony dnia 14 lipca br. Dzięki pozyskanym z Kuratorium dodatkowym funduszom w kwocie 3 500,-zł. dzieci miały uatrakcyjniony wypoczynek. Korzystały z wielu form aktywnego i atrakcyjnego spędzania czasu wolnego. Nabyły tez wielu umiejętności a w szczególności przygotowywania smacznych i zdrowych potraw. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki w postaci kosmetyków.


2014.07.04
Młodym być - Zdrowo żyć

W dniach od 1 do 14 lipca br realizowany jest projekt „Młodym być – Zdrowo żyć”, w którym uczestniczy 25 wychowanków w wieku 12-19 lat. Głównym celem projektu jest organizacja warsztatów z zakresu zdrowej żywności, warsztatów tanecznych oraz gier i zabaw sportowych. W programie są także przewidziane wyjazdy nad jezioro, spotkania z ratownikiem wodnym i szkolenia z zakresu ratownictwa wodnego. Zaplanowano wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego, AQUA PARKU, szereg wycieczek rowerowych i pieszych. Zajęcia odbywają się pod fachową pieczą kadry pedagogicznej placówki, wspierane przez wolontariuszy. Mają one na celu ukazanie aktywnej formy spędzania czasu wolnego. Wypoczynek wakacyjny zorganizowany przez Morąskie Stowarzyszenie Wspierania Rodzin w ramach projektu współfinansowanego przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie "Młodym być - Zdrowo żyć". Dzięki pozyskanym dodatkowym środkom zajęcia są o wiele atrakcyjniejsze, dzieci mogą korzystać z wyjazdów i warsztatów na które placówka ani stowarzyszenie nie miałyby środków.


2014.06.14
XIX Turniej Piłki Nożnej Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych

Na boisku „Orlik” przy Szkole Podstawowej Nr 2 odbył się XIX Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych . Organizatorami wymienionego przedsięwzięcia było Morąskie Stowarzyszenie Wspierania Rodzin oraz Dom dla Dzieci i Młodzieży „Promyk” w Morągu. Projekt finansowany był przez Urząd Marszałkowski w Olsztynie oraz Urząd Miasta w Morągu. Dzięki wsparciu finansowemu obu Urzędów organizatorzy mogli zapewnić zawodnikom placówek puchary, nagrody, upominki i wspaniałą sportową zabawę. Na Turniej zgłosiły się drużyny z następujących placówek: Olsztyn ZPOW, Elbląg-socjalizacyjna, Elbląg – wielofunkcyjna, Gryźliny, Pasym, Frombork, Szymonowo, Orneta, Olsztynek, Morąg, Morąg 2. Jedna z drużyn nie dojechała ze względów organizacyjnych. Wszystkie drużyny podzielone zostały na dwie grupy. W grupach grano systemem każdy z każdym, po czym wyłoniono po dwie drużyny z grupy, które utworzyły pary półfinałowe. Po emocjonujących meczach wyłoniono finalistów z Olsztyna i Elbląga. Zwycięzca Turnieju po rzutach karnych została drużyna z Olsztyna. Dzięki pozyskanym funduszom organizatorzy zapewnili nagrody dla wszystkich drużyn oraz indywidualne nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników. Dodatkowo zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci MP3 i MP4. Medaliści Turnieju:
I m-ce Olsztyn
II m-ce Elbląg
III m-ce Pasym
Warunki pogodowe nie były sprzyjające, padał deszcz, co nie zniechęciło uczestników turnieju do aktywnego uczestnictwa w rozgrywkach. Tylko uroczyste zakończenie turnieju odbyło sie w świetlicy domu gospodarzy. Było trochę ciasno ale dużo przytulniej niż na dworze. Taka sportowa impreza jest niewymiernym aspektem wychowawczym. Młodzi ludzie mają okazję poznania technik gry przeciwnika, nawiązania kontaktów z rówieśnikami, nawiązania przyjaźni i sympatii, integracji oraz fajnej, wspólnej zabawy. Uczestnicy Turnieju wyjechali z Morąga zadowoleni i z niecierpliwością oczekują kolejnego spotkania za rok.


2014.06.01
Dzień Dziecka

W niedzielę około godz. 13.00 nasze dzieci odwiedzili wspaniali ludzie, którzy chcieli zrobić im niespodziankę z okazji Dnia Dziecka. Wśród tych wspaniałych ludzi byli Przyjaciele z Rotary Club Olsztyn: Prezydent - Grzegorz Baluta, Krzysztof Marczak, Stanisław Kwieciński oraz Państwo Marta i Krzysztof Kwiecińscy z córką i Państwo Elżbieta i Krzysztof Krygielscy z dziećmi. Dzieciaki otrzymały wspaniałe prezenty i słodkie niespodzianki. Paczki z prezentami zorganizowały Panie Elżbieta Krygielska i Marta Kwiecińska. Zaszczycili nas również swoją wizytą i niespodziankami przedstawiciele Olsztyńskiego Klubu Motorowego. Autami zabytkowymi przyjechali do nas: Adam Jerozolimski, Artur Kusto, Dariusz Kusto, Bartosz Gołębiewski, Antoni Letki, Daniel Piotrowski, Andrzej Olkowski. Zorganizowali dzieciom przejażdżkę po okolicach Morąga oraz smaczne lody. Następnie wszyscy spotkaliśmy się na wspólnym grillu przy naszym domu. Dzieci oraz dorośli świetnie bawili się podczas tego wspólnego spotkania na świeżym powietrzu. Grillowe smakołyki oraz lody ufundowali Rotarianie. Zapraszamy do Nas częściej.


2014.05.21
Piknik Rodzinny

Z okazji XVI Warmińsko- Mazurskich Dni Rodziny obchodzonych pod hasłem "Rodzina fundamentem życia społecznego" w dniu 25 maja o godz. 11.00 przy Domu dla Dzieci i Młodzieży "PROMYK" w Morągu odbył się Piknik Rodzinny. Współorganizatorem pikniku było Morąskie Stowarzyszenie Wspierania Rodzin, które ogłosiło konkurs literacki dla naszych wychowanków na temat „Przyszłość w rodzinie". Zwycięzcami tego konkursu zostały Monika Grzelka, Karolina Grzelka i Maria Grudzińska. Dziewczynki otrzymały wspaniałe nagrody ufundowane przez Monikę i Roberta Tumiel właściciele sklepu Inside oraz Tadeusza Sasin Sklep Sportowy. Piknik rozpoczęto wierszem Marii Konopnickiej "Stefek Burczymucha" w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom , który odczytali honorowi goście : Prezydent Elekt Rotary Club z Olsztyna- Jerzy Christa, Radna Powiatu- Renata Cołoś, żona Prezydenta Rotary Club - Krystyna Baluta, Przyjaciółka naszego Domu - Marta Kwiecińska . Po oficjalnym rozpoczęciu zebrani goście z Olsztyna, Warszawy, Morąga i okolic mogli skorzystać z licznych atrakcji: występy taneczne i wokalne naszych podopiecznych, gry i zabawy rodzinne, konkurs plastyczny malowanie kredą na asfalcie. Przeprowadzona została licytacja pozyskanych od sponsorów przedmiotów, której dochód zostanie przeznaczony na wypoczynek letni dla naszych podopiecznych- najaktywniej i najhojniej w licytacji brał udział nasz Przyjaciel Pan Ryszard Węgier z Warszawskiego Rotary Club. Gościnnie wystąpił również zespół "BRASS", który zabawił wszystkich zebranych znanymi przebojami muzyki rozrywkowej. Zaszczycili nas również swoją obecnością Panowie z Morąskiego Stowarzyszenia Motocyklowego "SZERSZEŃ". Wśród licznych atrakcji można było skorzystać z przejażdżki bryczką z Panem Jerzym Wielowiejskim, doznać wspaniałych przeżyć podczas jazdy samochodami terenowymi z Tomaszem Wiśniewskim, Adamem Andrzejewskim, Pawłem Kruszewskim i Wojciechem Kaczówka. Odbyły się również zawody strzeleckie wspierane przez Grupę Kaliber 69 z Morąga i zawody wędkarskie. Nagrody za udział w tych zawodach ufundowała Radna Powiatu Pani Renata Cołoś. Dzięki uprzejmości Firmy BARTBO Park Rozrywki Aktywnej, dzieci mogły skorzystać bez ograniczeń z dmuchanych zjeżdżalni.
Nasi darczyńcy to:
1. Sklep zoologiczny Marek Zarowski
2. Anna Szymańska salon Fryzjerski w Łukcie
3. Sklep jubilerski CORA- Mariola Witoszyńska i Beata Witoszyńska
4. Dom Handlowy „STODOŁA”- Anna i Marian Liszewscy
5. Monika i Robert Tumiel – Inside
6. Sklep Spożywczy Marek Raćkowski
7. Drogerie Pana Marka Wawerzyniak
8. Karolina Śliwińska – salon kosmetyczny „GLAMUR” na Zatorzu
9. Simona Bednarczyk – Studio stylizacji paznokci i urody
10. Aleksandra Zwierzchowska Studio SPA
11. Hurtownia Papiernicza ADACH
12. Sklep DAMARK - Mariola i Kazimierz Markowscy
13. Cukiernia Graczyk
14. Piekarnia osiedlowa CHRUŚCIK
15. Sklep spożywczy Witolda Zabłockiego
16. Sklep LEON- Michał Rydzewski
17. Kamil Kołtek – sklepy mięsne
18. Andrzej Włodarski
19. Aneta Dams
Atrakcje jakie uczestnicy mieli do dyspozycji były ukraszone wspaniałą jak co roku wojskową grochówką przygotowana przez Pana Marka Pilcek. Można było również skosztować swojskiego jadła – chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym, grila, domowego ciasta itp. Zawsze przed tego typu imprezami organizowanymi dla społeczności z poza domu mam obawy jak to się uda, czy dopisze aura i goście? Po raz kolejny wszyscy bawiliśmy się świetnie i mam nadzieję , że tego dnia żadne dziecko nie było smutne. Po zakończeniu czułam, że dzięki pomocy i wsparciu będzie znowu można uszczęśliwić niejedno dziecko. Wakacje to szczególny moment, bo nie wszystkie dzieci mają do kogo pojechać. Chcemy umożliwić tym dzieciom chociaż w małej cząstce fajną zabawę i odprężenie po 10 miesiącach nauki i obowiązków z nią związanych. Cały dochód z tej fantastycznej imprezy przeznaczony będzie właśnie na wakacje dla naszych wychowanków. To wszystko jest możliwe kiedy ludzie się wspierają i czasami nawet drobny gest lub uśmiech i życzliwość ma ogromne znaczenie. W tym roku na Pikniku przy naszym domu również bawiliśmy się wszyscy świetnie i zapraszamy za rok!!!! Pozdrawiam Jolanta Pilcek Dyrektor Domów dla Dzieci i Młodzieży „PROMYK”, „PROMYK 1” i „PROMYK 2” w Morągu


2014.05.07
Pierwsza Komunia Święta

Dzieci po pięknej uroczystości w Kościele Bł. Michała Kozala przyszły wraz z rodzinami , przyjaciółmi i opiekunami do naszego Domu. Na miejscu spotkała je miła niespodzianka. Otrzymały wspaniałe prezenty oraz życzenia. Jak co roku każde dziecko otrzymało wspaniały upominek – złoty łańcużek z medalikiem od naszego Przyjaciela z Rotary Club Olsztyn – Pana Jerzego Krawcewicza. Odwiedził nas również Przyjaciel naszego Domu Pan Witold Zabłocki i wręczył osobiście każdemu dziecku paczkę ze słodkościami. Po części oficjalnej na dzieci i wszystkich gości czekał uroczysty poczęstunek.


2014.05.11
Charytatywny Maraton Zumby

W hali sportowej Gimnazjum Nr 1 w Morągu zorganizowano w godz. od 16.00 do 20.30 Maraton Zumby. Inicjatorką całego przedsięwzięcia była Pani Anna Dams, która cały dochód z tej wsapniałej imprezy przekazała na Dom dla Dzieci i Młodzieży "PROMYK" w Morągu. udało się pozyskać ze sprzedaży 94 cegiełki po 30 zł oraz 26 cegiełek po 15 zł = 3210zł. Cała ta kwota zostanie przeznaczona na wypoczynek letni dla wychowanków pozostających w okresie wakacji w placówce. Wspaniałe przdsięwzięcie wsparli trenerzy z całego kraju i zagranicy. Zabawa była wspaniała, przez ponad trzy godziny można było nie tylko poprawić swoja sprawność fizyczna ale sprawdzić również kondycję i wytrzymałość. Uczestnicy mieli zagwarantowaną nie tylko wspaniałą zabawę ale również owoce i napoje. Nawet młodsze dzieci miały zorganizowany czas w konciku malucha pod czujną opieką wolontariuszek. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i zaangażowanie.


2014.05.11
Majówka Rotariańska 2014

Kliknij aby przeczytać o tym w dziale "Rotary Club Olsztyn"


2014.04.26
18-ste urodziny Ani i Angeliki

W miesiącu kwietniu 2014r. obchodziły swoje 18-ste urodziny Ania M. i Andżelika L.
Ani i Andżelice życzymy spełnienia wszystkich marzeń i planów.

Kwiatów nie damy,
mimo szczerych chęci.
Lecz słowa, które zostaną w pamięci,
życzymy szczęścia, dużo radości i długiej szczęśliwej przyszłości.
Niech los Im z oczu łez nie wyciśnie,
niechaj się wszystko wiedzie pomyślnie. Wszystko co piękne i wymarzone,
w dniu Ich urodzin niech będzie spełnione.


2014.03.23
18-ste urodziny Dawida

Tego dnia wspólnie z koleżankami i kolegami świętował Dawid Żondlowski. Były życzenia , prezenty i oczywiście tort z którego Dawid musiał zdmuchnąć 18 płonących świeczek i pomyśleć życzenie – by się spełniło. Z okazji 18-stych urodzin życzymy Tobie, aby ten nowy okres w Twoim życiu, który właśnie się rozpoczął zapisał się na kartach historii, jako okres wszelkiego szczęścia i radości... Abyś z każdym nowym dniem podejmował takie decyzje, które doprowadzą Cię do wymarzonego celu... Abyś nie stracił pogody ducha i wiary we własne możliwości... Abyś obdarzył swą miłością kogoś, kto na nią naprawdę zasługuje... Abyś nigdy nie cierpiał z powodu braku prawdziwych przyjaciół... Abyś potrafił dostrzec małe radości, które w rzeczywistości są perełkami życia... Abyś małymi kroczkami spełniał swe marzenia... I pamiętaj, że 18 lat ma się tylko raz w życiu! Więc szalej i nie pytaj co dalej ;-)


2014.03.22
WOPR

W sobotę 22 marca br. wychowankowie Domu dla Dzieci i Młodzieży „Promyk” mieli możliwość spotkania z pasjonatami żeglarstwa. Żeglarstwo uczy pokory, cierpliwości, niepoddawania się przeciwnościom. Celem tego spotkania było uświadomienie uczestnikom, że dzięki zdobytej wiedzy i uporowi każdy ma szansę osiągnąć zamierzony cel. Tematykę dotyczącą żeglarstwa przedstawił Pan Cezary Brędowski Komandor Klubu Żeglarskiego „Keja”. Opowiedział młodym ludziom o swojej pasji i zachęcał do uprawiania jej. Ponadto młodzież dowiedziała się co trzeba spełnić by zdobyć patent żeglarza, ile radości i zadowolenia daje możliwość żeglowania. Natomiast Pan Grzegorz Ślaziński prezes i instruktor Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego woj. warmińsko-mazurskiego zapoznał wychowanków z funkcją i zadaniami członków WOPR-u. Uczestnicy spotkania mogli obejrzeć slajdy z akcji ratunkowych oraz wysłuchać prelekcji na temat bezpieczeństwa w czasie kąpieli. Zostali poinformowani o zagrożeniach kąpieli w miejscach niedozwolonych i bez opieki dorosłych. Ogromną atrakcją były zajęcia pokazowe z udzielania pierwszej pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego w miejscu zdarzenia do czasu przekazania ich personelowi opieki zdrowotnej. Każdy chciał doświadczyć tego jak należy udzielić pomocy osobie potrzebującej. Panu Grzegorzowi i Panu Cezaremu bardzo dziękujemy za poświęcony czas naszym podopiecznym i liczymy na kolejne równie interesujące i kształcące spotkania.

Krystyna Prajwocka


2014.xx.xx
Podsumowanie Kampanii „RÓWNE SZANSE DLA WSZYSTKICH DZIECI”

Ponad 10 000 tys. złotych udało się pozyskać od instytucji, prywatnych przedsiębiorców i osoby prywatne z Ostródy i okolic.

Założeniem kampanii było sfinansowanie zajęć na basenie oraz lekcji pływania pod okiem doświadczonych instruktorów w Aquapark–Ostróda.

Do akcji przystąpiły :

- Dom Dziecka w Morągu – 58 dzieci,
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ostródzie -100 dzieci.

Przez 3 miesiące dzieci z Ostródy i z Morąga będą mogły uczestniczyć w zajęciach na basenie.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie i wielkie serce dla :
- Aquapark Ostróda
- Zakład Unieszkodliwiania Odpadów –RUDNO Sp.zo.o., Ostróda
- P.H.U Perkoz Sp.zo.o.
- Dr.Hohn, Ostróda
- „Model-Art” Sp.zo.o., Ostróda
- Centrum Dobrego Smaku, Morliny
- Biuro Rachunkowe ”Prestige” Wioletta Bojar, Ostróda
- Marcin Lipnicki Handel Detaliczny i Hurtowy, Ostróda
- SDK Sp.zo.o., Ostróda
- NEO Komputer, Ostróda
- Biuro Nieruchomości „ EXPERT”, Ostróda
- Biuro Nieruchomosci „PATRON”, Ostróda
- Poseł Zbigniew Babalski
- Piekarnia „PATRYK”, Ostróda
- GJG GROUP, Ostróda
- Studio AS, Ostróda
- Galeria Alkoholi, Ostróda
- MITRO PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE MIROSŁAW STEFAŃSKI
- Lecznica Weterynaryjna „Lecznicza przy Młynie”, Ostróda
- Mazury Sp.zo.o., Ostróda (proszę sprawdzić czy tą mamy na liście?)
- Polskie Mięso i Wędliny ŁUKOSZ Sp.zo.o.

- Dziękujemy także firmom i osobom prywatnym, które chciały pozostać anonimowe.


2014.03.04
Spotkanie z przedstawicielami PCPR i UP

Tego dnia w naszej placówce odbyło sie spotkanie z Panem Tomaszem Podsiadło - dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie oraz Panią Adą Plewką - pracownikiem Urzędu Pracy w Morągu. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z naszego domu przygotowująca się do usamodzielnienia. Proces ten trwa kilka lat nim młody człowiek opuści placówkę. W tym celu oprócz pracy kadry z wychowankami organizowane sa spotkania z osobami z zewnątrz. Spotkania te maja uświadomić młodym ludziom wagę tego zagadnienia, ogromną odpowiedzialność za siebie za innych a szczególnie za rodzinę. Dokładnie analizowane sa przepisy dotyczące całego procesu usamodzielnienia, kompletowania dokumentów i spełnienia warunków odnośnie pozyskania świadczeń z tego tytułu. Te wszystkie zagadnienia zrelacjonował młodzieży Pan Tomasz Podsiadło. Należy dodać że było mnóstwo pytań związanych z tym zagadnieniem. np. Dlaczego zmniejszono pomoc rzeczową z tytułu usamodzielnienia? Dlaczego na naszym terenie nie ma mieszkania chronionego? i tp. Natomiast Pani Ada przedstawiła zebrany obecną sytuację na rynku pracy, prezentowania się na rynku pracy, możliwości pozyskiwania informacji na temat zdobycia nowych kwalifikacji zawodowych, możliwości uczestnictwa w szkoleniach, kursach, konsultacjach celem podwyższenia swych umiejętności. Spotkania młodzieży na których otrzymają odpowiedni, wsparty fachowym doradztwem wybór kariery zawodowej ma przyczynić się do poprawy sytuacji życiowej dorastającej młodzieży. Młodzież z ogromną uwagą słuchała naszych gości. Mimo młodego wieku każdy z nich powoli przygotowuje się do wejścia w życie dorosłe a to wcale nie będzie łatwe, zdają sobie sprawę że brak wykształcenia, brak mieszkań i wsparcia osób bliskich, nie ułatwi im wejścia na rynek pracy i realizowania własnych marzeń. K.P.


2014.xx.xx
Styropian od Yetico

Firma Yetico z Olsztyna, ufundowała nam sporą ilość styropianu do ocieplenia ścian. Wykorzystamy go przy remoncie starego budynku, który będzie zaadoptowany do użytku placówki. OGROMNE DZIEKI !!

YETICO


2014.02.21
"Choinka Noworoczna"

Tego dnia spotkaliśmy się wspólnie z naszymi Przyjaciółmi, sponsorami, nauczycielami, rodzicami wychowanków na tak zwanej "Choince Noworocznej". Był to dzień pełen wrażeń. Dzieci, w podziękowaniu za pomoc, wsparcie, życzliwość i cierpliwość okazywaną cały rok, przygotowały krótki program artystyczny. Prezentowały swoje talenty muzyczne, teatralne i taneczne. Nasze dzieci są zawsze bardzo dumne, gdy dostają oklaski od ważnych dla nich osób. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie, a w szczególności nauczycielom, którzy mogli zobaczyć swoich uczni z innej strony. Po występach udaliśmy się na kolację. Następnie rozpoczęliśmy dyskotekę tańcem belgijskim, do którego zaprosiliśmy przybyłych gości. Zabawa była przednia - Serdecznie Zapraszamy za rok. Chcieliśmy z całego serca podziękować wszystkim darczyńcom, którzy przyjechali do nas z prezętami: - przyjaciołom z Rotary Club za 16 radiomagnetofonów, - pani Marcie Kwiecińskiej za zaangażowanie i zorganizowanie zbiórki rzeczy do paczek we współpracy z przyjaciółką z USA - panią Martą Wesołowską oraz Polonią z Long Island.


2014.01.20
18-stka Sebastiana

Osiemnaste urodziny to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego młodego człowieka - pierwszy krok w dorosłość. Tej daty wyglądają z wielką niecierpliwością wszystkie dzieci a dorośli chcieliby cofnąć czas i do niej powrócić. Pozostaje więc tylko cieszyć się tym świętem, młodością, beztroską , bo później przyjdzie samemu podejmować decyzje życiowe. Wierzymy że nigdy nie będziesz żałował żadnej z nich. Życzymy Ci Sebastian spełnienia wszystkich marzeń i planów.
Życzymy Ci znalezienia takiej pracy,takich przyjaciół i takich możliwości, o jakich marzysz. Stawiaj czoła przyszłości z nadzieją i odwagą.
Z entuzjazmem, zapałem i radością. Weź to wszystko i zbuduj z tego życie, które warto przeżyć...

Pozdrowienia i powodzenia

www.000webhost.com