2013.12.06
Spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Kibiców Stomil Olsztyn

O godz. 13.00 odbyło się spotkanie za pośrednictwem Pana Marcina Fijasa z przedstawicielami Stowarzyszenia kibiców Stomil Olsztyn. Swoją obecnością zaszczyciła nas duża grupa działaczy, którzy przywieźli ze sobą mnóstwo wspaniałych prezentów w postaci dresów, odzieży, zabawek gadżetów kibica, słodyczy itp. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci i młodzież zadawały pytania na które chętnie i wyczerpująco odpowiadał sam Prezes Stowarzyszenia . Nasi nowi Przyjaciele rozdali dzieciom pamiątki związane z klubem Kibica Stomil Olsztyn. Zapraszamy do nas częściej.
W najbliższym czasie, czyli 25 maja 2014r. odbędzie się w naszej placówce Piknik Rodzinny. Mamy nadzieję, że spotkamy się przy tej okazji ponownie. Będzie można spędzić wspaniale czas i pamiętajcie kibicujemy Stomilowi Olsztyn!!


2013.10.xx
Lampy i żarówki

Firma P.P.U.H. ALFA Sosnowscy S.J. , której prezesem jest Pan Stanisław Sosnowski, sprezentowała nam 70 ładnych lamp i żarówek energooszczędnych. Poza tym zadeklarowali swoja pomoc i bezpłatną wymianę zużytych żarówek. Serdecznie im za to dziękujemy.ALFA


2013.08.31
VIII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL RADOSNYCH SERC w Bydgoszczy

Fundacja "Nowe Pokolenie" w hołdzie Janowi Pawłowi II już po raz VIII organizowała Ogólnopolski Festiwal Radosnych Serc w Bydgoszczy w dniach 30-31 sierpnia 2013r. Jest to największa tego typu impreza w Polsce skierowana do dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych, która rokrocznie pomaga odkrywać nowe talenty wśród wychowanków. Podczas eliminacji konkursowych ok. 500 zdolnych młodych ludzi zaprezentowało się w tańcu, śpiewie, małej formie scenicznej, plastyce i fotografii. Wychowankowie z naszego Domu, także brali udział w w/w Festiwalu, w rożnych kategoriach: fotografia, muzyka, taniec. I mamy się czym pochwalić, gdyż zespół „Małolaty” działający przy naszej placówce, prowadzony przez panią Ewę Wiśniewską, wykosił konkurencję i zdobył tam I miejsce w kategorii taniec. Dziewczęta oprócz dyplomu i pucharu przywiozły wspaniałe nagrody rzeczowe oraz doświadczenia zdobyte na warsztatach tanecznych zorganizowanych przez Fundację Nowe Pokolenie podczas trwania Festiwalu. Laureaci Festiwalu prezentowali swoje umiejętności na festynie Pożegnanie Lata 2013 w Myślęcinku - Polana Różopole. Ponadto przygotowano dla uczestników wiele innych atrakcji: warsztaty muzyczne, plastyczne, zwiedzanie muzeów, a także nocna gra terenowa prowadzona przez bydgoskich harcerzy. Przedsięwzięcie to odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Wspiera je także pani prezydentowa Anna Komorowska.

Informacje na stronie www.nowe-pokolenie.pl


2013.xx.xx
Płyty na remont mebli

Srdeczne podziękowania dla "Mazurskiej Spółdzielni Inwalidów" Przemysłu Drzewnego Zakład Pracy Chronionej za nieodpłatne przekazanie nam płyt, które posłużą do remontu łóżek i innych mebli naszych wychowanków.


2013.07.03
Aktywny wypoczynek w Bartbo

Firma Bartbo - Park Rozrywki Aktywnej zaprosiła naszych podopiecznych do siebie - do Butryn.
Dzieci mogły tam nieodpłatnie skorzystać z wielu atrakcji jakie posiada ów Park:
- park linowy
- paintball
- quady
- segway
- zorbing
- strzelnica
- plac zabaw dla najmłodszych
- specjalne łowisko
- wiaty, ogniska, grill.
Srdecznie dziękujemy !


2013.05.26
Piknik Rodzinny

W ramach obchodów XV Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny, którym przewodzi hasło „Rodzina a przekaz wartości i tradycji” Morąskie Stowarzyszenie Wspierania Rodzin i Dom dla Dzieci i Młodzieży „Promyk” zorganizował Piknik Rodzinny. Miło było spędzić czas w towarzystwie rodziców naszych podopiecznych oraz naszych sponsorów i przyjaciół. Wszystkim, którzy wsparli nas w organizacji tej imprezy składamy serdeczne podziękowania.

O obchodach Dni Rodziny w naszym mieście napisali również:
... Rozpoczęcie Dni Rodziny ...
... Wycieczka ...


2013.05.19
Majówka Rotariańska 2013

kliknij tu aby przeczytać o tym w dziale o Rotary Club Olszytn

2013.03.19
Perkusja od Rotarian
kliknij tu aby przeczytać o tym w dziale o Rotary Club Olszytn

2013.01.18
Spotkanie Noworoczne z naszymi Przyjaciółmi

O godzinie 17:00 odbyło się Spotkanie Noworoczne z naszymi Przyjaciółmi i zabawa choinkowa. Jak zwykle nie zawiedli nas nasi Przyjaciele z Rotary Club Olsztyn i licznie przybyli na naszą imprezę. Pojawił się sam Prezydent - Pan Jan Dębek, Kawaler Orderu Uśmiechu - "wujek" Stasiek Kwieciński, Pan Grzegorz Baluta, Pan Krzysztof Marczak, Pan Paweł Czułowski, Pan Tomasz Malicki, Pan Sławomir Chlebus oraz Pan Marek Turkowski. Ponad to gościliśmy przestawiciela Urzędu Miasta - Pana Tomasza Faraś, Prezesa TPD w MOrągu - Panią Krystynę Sałak, nauczyciela SP2 - Panią Wiolettę Stankiewicz-Januszkiewicz, Radnego Powiatowego Pana Bogdana Głowacza z żoną, Panią Janinę Pawłowską - Fryzjerkę, która nieodpłatnie strzyże naszych wychowanków od lat, Pana Krzysztofa Rygielskiego - sponsora oraz rodziny zaprzyjaźnione, krewnych, a także byłych wychowanZabawa byłaków naszej placówki. Zabawa była przednia. Na początek w podziękowaniu dla naszych sponsorów przedstawiliśmy krótki program artystyczny: Jasełka, tańce, wiersze, piosenki oraz gwóźdź programu - pokaz "mody ekologicznej". Stroje były zrobione z materiałów nadających się do recyklingu: papier, plastik, folia, itp. Nasze modelki zrobiły furorę i otrzymały ogromne oklaski. Po występach zjedliśmy uroczystą kolację i zaprosiliśmy gości do tańca. Było bardzo wesoło i szkoda, że tak krótko :(


2013.01.11
COVER

Tego dnia odwiedził nas specjalny gość - był to zespół disco polo "COVER". Zadaliśmy im mnóstwo pytań na które musieli odpowiadać, a na koniec dali nam krótki koncert i rozdawali płyty i zdjęcia z autografami.DZIĘKUJEMY !!!

Składamy serdeczne podziękowania naszym sponsorom i przyjaciołom za wsparcie finansowe i rzeczowe w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku:

- członkom Rotary Club Olsztyn
- Panu Józefowi Małeckiemu
- Panu Bogdanowi Głowacz
- Panu Krzysztofowi Rygielskiemu
- Pani Wiolecie Stankiewicz-Januszkiewicz
- Pani Krystynie Sałak
- Panu Robertowi Witkowskiemu
- Urzędowi miasta Morąg
- Straży Pożarnej Ostróda
- TVP Olsztyn
- Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki ( Klaudia Kłoda-Szczerba, Anna Karaś-Czubak, JoannaPieniak, Barbara Bagińska, Olga Zarosa-Raczkowska, Anna Soboczyńska, Ewa Kolanowska )
- Kredyty Chwilówki
( Tomasz Korzyński, Agata Lenard, Klaudia Paprocka, Paweł Kowalski, Jarosław Nagorski )

www.000webhost.com