Centrum Kształcenia Kadr w Ostródzie


20 grudnia 2011r. odwiedzili nas przedstawiciele Centrum Kształcenia Kadr w Ostródzie. Przywieźli dary zebrane na rzecz naszej placówki. Wraz z nimi przyjechali przedstawiciele Policji i Straży Pożarnej oraz pan magik, który dał pokaz swoich umiejętności. Na początku naszego spotkania wspólnie z gośćmi robiliśmy ozdoby i stroiliśmy choinkę. Potem zasiedliśmy do stołu by razem zjeść symboliczną wigilijną kolację. Wcześniej jednak podzieliliśmy się opłatkiem - jak każe tradycja. W ramach podziękowania śpiewaliśmy kolędy i mówiliśmy wiersze. Pod koniec oglądaliśmy w środku samochód strażacki i robiliśmy zdjęcia z przedstawicielami Policji i Straży Pożarnej. A, że panowie byli przystojni, chętnych dziewcząt do zdjęć nie brakowało. Oczywiście były też prezenty, które wręczały piękne pomocnice Św. Mikołaja. My ze swej strony również pięknie podziękowaliśmy.

Oliwia Leszkowska


Mikołajki


6 grudnia 2011r Konwój Muszkieterów z Intermarche w Morągu zorganizował akcję charytatywną na rzecz naszych podopiecznych z okazji Mikołajek. O godz. 16.00 dzieci zobaczyły jak w pięknych saniach wjeżdża na dziedziniec naszego domu Św. Mikołaj ze swoimi pomocnikami. Wszystkie dzieciaki nie kryły zdumienia i radości. Następnie zaprosiły Szanownego Gościa do domu, gdzie wszyscy wspólnie zasiedli przy choince i rozpoczęła się wspaniała zabawa. Dzieci i młodzież została obdarowana wspaniałymi prezentami , każdy odbierając swoją paczkę zaprezentował się i w podziękowaniu powiedział wiersz lub zaśpiewał piosenkę. Atmosfera była cudowna i radosna, wszyscy się wspaniale bawili i żadne dziecko nie było smutne. Byliśmy zaszczyceni i uradowani z wizyty Św. Mikołaja. Niespodzianka jaką zorganizował dla nas Konwój Muszkieterów z Morąga to dowód na to, że w życiu codziennym nawet dzięki najmniejszym drobiazgom można zmieniać na lepsze otaczający nas świat i wywołać uśmiech na twarzy dziecka. DZIĘKUJEMY Państwu Grażynie i Marcinowi Pietrzak- właścicielom sklepu Intermarche w Morągu!!!

Jolanta Pilcek


Jesienne zawody wędkarskie 2011


24 Wrześnie 2011 r. na naszym stawie odbyły się zawody wędkarskie w których udział wzięli nie tylko wychowankowie naszej placówki ale również dzieci i młodzież ze szkoły nr2 w Morągu. Z roku na rok zainteresowanie wędkarstwem coraz bardziej rośnie. Dlatego w tym roku zawody odbyły się w dwóch turach. Zwycięzcami okazali się: 1. Michał Leszkowski 2. Sebastian Kruszewski 3. Andrzej Włodarczyk 4. Wojciech Kruszewski Fundatorami nagród byli: Centrum Wędkarstwa i Akwarystyki Andrzej Juchniewicz, ASR GRATKA Przemysław Kułakowski Za nagrody serdecznie dziękujemy!!!

Marcin Żulewski


Konkurs Młodego Handlowca


Dnia 15 marca 2011 roku "Małolaty" i "Black Girls" uświetniły "Konkurs Młodego Handlowca" zorganizowany w Zespole Szkół Handlowych w Olsztynie. Brali w nim udział przedstawiciele szkół z różnych miast województwa warmińsko-mazurskiego. Obok konkursu były też występy wokalistów i zespołów muzycznych, inscenizacje, quizy z udziałem publiczności, występ Cheerleaderek, tancerzy, pokazy jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy, oraz nieprzeciętny pokaz kolecji "ubrań" o którym poniżej...

Kapitan Pazur


Piękne dziewczyny w nietuzinkowych wdziankach ...

Papier toaletowy, folia, chusteczki higieniczne, stare płyty CD, gazety ...
Czy ktoś odważyłby się ubrać w ciuchy zrobione właśnie z takich materiałów, poczym pokazać się w nich innym ?
Czy wogóle ktoś zawracałby sobie głowę i robił takie ubrania ?!? A jednak ... TAK !
Uczniowie z Zespółu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie urządzili nawet pokaz mody, który mógł zszokować. Od razu widać, że każda dziewczyna marzy o karierze modelki, a przynajmniej marzyła w dzieciństwie.... Kliknij na zdjęcie aby zobaczyć galerię

Marcin Prajwocki 15.03.2011


Spotkanie noworoczne


Dnia 25 lutego 2011 roku odbyło się u nas Spotkanie noworoczne z Przyjaciółmi naszej placówki. Z tej okazji przygotowaliśmy krótki występ artystyczny:

* inscenizację sceniczną - "Balladyna" osadzona we współczesnych realiach (opiekunowie: E. Wójcik, M. Piechota)
* wiersze w wykonaniu Anety Terebiłow, Ilony Ludwiczak, Anity Ludwiczak
* Tańce przygotowane pod kierunkiem Ewy Wiśniewskiej, wystąpiły Ala i Kinga
* występy wokalne: Ola Szerszeń, Anita Ludwiczak, Beata Soboczyńska, Oliwia Leszkowska
* występ bębniarzy pod kierownictwem Kasi Łuczko-Ciesielskiej
* występ zespołu muzycznego w składzie: Ola Szerszeń + Ilona Ludwiczak + Ilona Kostros + Lidka Jarmużewska - wokal, Emilia Kostros - klawisz, Anita Ludwiczak - perkusjonalia, Sławomir Truszkowski - gitara, Marcin Prajwocki - Cajon
* występy wokalistek pod kierownictwem Jacka Olszewskiego - Aneta Terebilow, Bogusia Tojs.
Nasze popisy obejrzeli zawsze pamiętający o nas Rotarianie, nauczyciele SP2 w Morągu, przedstawiciele Burmistsza Morąga oraz zaproszeni sponsorzy. Atmosfera była przemiła. Wychowankowie otrzymali liczne prezenty: Pana Marka Siudaka - Naczelnika Oświaty i Kultury - sprezentował nam mikrofon, Rotarianie obdarzyli grupy zestawami do gier sportowych, a Pan Ali Amer zasponsorował zestawy kosmetyków dla każdego dziecka. Po części oficjalnej odbyła się dyskoteka, na której świetnie się bawiliśmy. Były też konkursy z nagrodami oraz wybory króla i królowej balu, którymi zostali Kasia Szerszeń i Jasio Kruszewski.

Ewa W.

www.000webhost.com