Wigilia dla mieszkańców Morąga.


Po raz drugi wzięliśmy udział w organizacji Wigilii dla mieszkańców miasta Morąg. Wydarzenie to miało miejsce 22 grudnia 2010r. przed Morąskim Domem Kultury. obok takiech organizacji jak Towarzystwo Przyjaciól Dzieci, MDK, MOPS zaistnieliśmy jako Dom dla Dzieci i Młodzieży PROMYK oraz Morąskie Stowarzyszenie Wspierania Rodzin. Częstowaliśmy morążan przepysznumi pierogami z grzybami i kapustą, a trakże łazankami, a przy okazji sprzedawaliśmy własnoręcznie wykonane stroiki świąteczne. Największym powodzeniem cieszyły się bałwanki z wełny. Dla uzyskania świątecznej atmosfery śpiewaliśmy kolędy przygotowane z panem Jeckiem.

Ewa W.


Olsztynek


10 grudnia 2010r. pojechałyśmy na III Wojewódzki Przegląd Zespołów i Solistów do Olsztynka. Niestety nikt z naszego domu nie brał udziału w zmaganiach wokalnych, ale za to w kategorii układ choreograficzny (taniec) zajęłyśmy pierwsze trzy miejsca na podium: III miejsce - Promyczki, II miejsce - Black Girls, I miejsce - Małolaty. Konkurencja nie była zbyt duża, ale nasze występy były obserwowane z dużym uznaniem.

x


Spartakiada w Kortowie

W dmiu 11 września 2010r. o godz 10:30 na terenie obiektów sportowych UWM w Olsztynie (Kortowo) odbyła sie VIII Spartakiada Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Województwa Wrmińsko-Mazurskiego. Głównym celem zawodów było popularyzowanie i upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży placówek opiekuńczo-wychowawczych. Podczas Spartakiedy panowała wspaniała atmosfera, dzieci i młodzież wykazywały sią olbrzymią wolą walki, zdrową rywalizacją i zaangażowaniem. Zostały odświeżone i nawiązane nowe kontakty i przyjaźnie pomiędzy placówkami. Do udziału w zawodach zgłosiło się 21 placówek tj. ok. 500 zawodników i zawodniczek. Nasza drużyna zajęła III miejsce w sztafecie wahadłowej w kategorii chłopców starszych w składzie: Łukasz Rodziewicz, Robert Krzemiński, Dawid Żondlowski, Krzysztof Żondlowski, Wojciech Wróbel, Krystian Sadowski. Złoty medal w rzucie piłeczką palantową chłopców zdobył Krystian Sadowski. Gratulujemy ! Aby zdobyć jeszcze więcej medali w roku 2011 należy treningi rozpocząć juz dziś.

Jacek O.


Zawody wędkarskie

Marcin Ż.


Wakacje 2010

Nasza placówka w czasie wakacji odpoczywała. Było cichutko, spokojnie, ucichł gwar dziecięcych głosów. A to dlatego, że dzieci wypoczywały przez prawie całe wakacje poza domem dziecka. Tuż po zakończeniu roku szkolnego wyruszyli do Gdańska, gdzie zwiedzali starówkę, opalali sie, pływali w morzu, chodzili na spacery, itp... Oprócz tego część naszych podopiecznych spędziła 2 tygodnie na kolonii w Lidzbarku Welskim. "Nie chciałam tam jechać, a później płakaliśmy kiedy trzeba było wracać" - tak powiedziała jedna z naszych wychowanek Kasia R. Ponadto młodzież mogła nauczyć się sztuki żeglowania na obozie żeglarskim w Siemianach k/Iławy. A lato było piękne tego roku, i gorące !!! W związku z tym wypoczynek nad samym jeziorem to marzenie. Jakby tego było mało niektórzy pojechali jeszcze na kolonie do Zakopanego.

Ewa Wiśniewska


Piknik Rodzinny 2010

Dnia ... 2010r. odbył się u nas kolejny Piknik Rodzinny. Na tę imprezę zaprosiliśmy naszych przyjaciół, sponsorów, rodziców naszych wychowanków oraz wszystkich mieszkańców Morąg i okolic. Pogoda nam sprzyjała. Z godziny na godzinę słońce coraz mocniej grzało, a uczestnicy Pikniku mogli korzystać z przygotowanych atrakcji, tzn:

 • darmowa grochówka
 • kawa i herbata oraz pyszne ciasta własnoręcznie pieczone
 • grill, a na min kiełbasa i kaszanka
 • swojskie jadło - pyszny smalec i ogórek kiszony
 • loteria fantowa - każdy los wygrywał :)
 • kiermasz ciuszków
 • pomiar ciśnienia
 • aukcja wartościowych przedmiotów na której największym powodzeniem cieszyła się
  srebrna biżuteria ufundowana przez Piotra i Alicję Orłowskich z Olsztyna.
 • przejażdżki bryczką
 • pokaz radiowozu policyjnego z możliwością zwiedzania ;)
 • konkurs wędkarski na naszym stawie
 • liczne konkursy rodzinne
 • występ zespołu BRASS
 • występy artystyczne dzieci z naszego domu: taniec śpiew, mała forma sceniczna.


  x


 • Turniej Piłki Nożnej Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych
  o Puchar Posła RP Zbigniewa Babalskiego

  Dnia 19 czerwca na boiskach morąskiego „Orlika” został rozegrany Turniej Piłki Nożnej chłopców z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Rywalizowało 7 drużyn z Gryźlin, Olsztyna, Olsztynka, Pasymia, Fromborka i Morąga.
  Rywalizacja trwała blisko 5 godzin. Każdy mecz jaki rozgrywano na turnieju był bardzo zacięty i obfitował w sporo sportowych emocji. Po rozgrywkach grupowych dwie pierwsze drużyny z grup rywalizowały w półfinałach. Z awansu do finału cieszyły się drużyny Fromborka (2:0 z Zespołem Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Olsztyn) oraz drużyna gospodarzy (2:0 z Dom Dziecka Pasym). W finale Morąg niestety uległ drużynie Fromborka 0:2 i musiał zadowolić się drugim miejsce. 3 miejsce w turnieju zajęła drużyna z Pasymia, która pokonała 3:1 Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Olsztyn. Po zakończeniu turnieju nastąpiło rozdanie bardzo cennych nagród rzeczowych dla zawodników każdej drużyny. W tym miejscu chcielibyśmy bardzo podziękować za pomoc naszym sponsorom:
  - Zbigniew Babalski – fundator pucharów za pierwsze 3 miejsca
  - Usługi Ogólnobudowlane Adam Krawczyk – cenne nagrody rzeczowe dla 3 pierwszych drużyn
  - Usługi Ogólnobudowlane
  – Bartłomiej Popik, Usługi Ogólnobudowlane
  – Robert Tylicki, Firma „Agromech”
  – Krzysztof Kowalewski, Pan Andrzej Niewiadomski, Dyrektor Domu Kultury – fundatorzy cennych nagród dla pozostałych drużyn.

  Serdeczne podziękowania również dla sędziego zawodów Jarka Kucharskiego.


  x


  Bydgoszcz

  Jak co roku :) dostaliśmy się na finały Festiwalu Radosnych Serc w Bydgoszczy organizowane przez Fundację "Nowe Pokolenie". Festiwal jest przeznaczony dla wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych i organizowany w różnych kategoriach: muzyka, taniec, fotografia, plastyka i mała forma sceniczna. W kwietniu 2010r. odbyły się eliminacje w trzech miastach w Polsce. Jednym znich był Gdańsk. Tam też uczestniczyliśmy w konkursie. Mirka Wietecha dostała na eliminacjach w Gdańsku wyrożnienie a dziewczyny z zespołów "MAŁOLATY" i "BLACKGIRLS" zajęły III i II miejsce. W związku z czym pojechaliśmy na finały do jednego z Gimnazjów w Bydgoszczy, by tam zmierzyć się z najlepszymi. Wynik był taki, że dziewczyny z Black Girls (Alina Karpińska, Kinga Prajwocka) zajęły III miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Radosnych Serc. Nagroda była cudowna, bo oprócz droibnych upominków dziewczęta spędziły prawie 2 tygodniewakacji w Chomiąży Szlacheckiej, gdzie miały profesjonalne warsztaty artystyczne z zakresu: tańca, aktorstwa, śpiewu, malarstwa. A poza tym doskonale się tam bawiły i poznaly mnóstwo nowych koleżanek i kolegów. Wróćmy do dni finałowych tego konkursu, czyli 12-13 czerwca 2010r. Po zakończonych przesłuchaniach była niespodzianka - pokaz łańca hip-hop wykonany przez profesjonalny zespół prowadzony przez jedną z jurorek Festiwalu. Następnie pojechaliśmy do Janowa (ośrodek wypoczynkowy, gdzie była świetna zabawa integracyjna, tylko pogoda była trochę kapryśna i chłodna, ale w hałasie dyskoteki nikomu nie przeszkadzał drobny deszczyk. Tam też przenocowaliśmy i dnia następnego wyruszyliśmy na obiad do eleganckiej restauracji, a później uczestniczyliśmy w festynie na którym wręczno nagrody i występowali najlepsi z nas.

  Ewa Wiśniewska


  Majówka Rotariańska

  Dnia 23 maja 2010r. uczestniczyliśmy w Majówce Rotariańskiej na lotnisku w Olsztynie. Zaprosili nas nasi przyjaciele z Rotary Club Olsztyn. Mogliśmy zaprezentować swoje talenty wokalne i taneczne przed szeroką publicznością. Mirka Wietecha, którą przygotowywał Jacek Olszewski dała świetny koncert wokalny. Natomiast dziewczęta z sekcji tanecznej Ewy Wiśniewskiej dały popis swych umiejętności w 3 tańcach w stylu disco-dance i hip-hop. Po występach podziękowaliśmy Prezydentowi Rotary Club Olsztyn - p. Jackowi Błonieckiemu za wieloletnią współpracę i pomoc naszej placówce. W czasie występu Mirki i zaraz po nim udzielałyśmy wywiadu na żywo dla Radia Olsztyn - to dopiero był stres. Ponadto jak zwzkle sprawdzaliśmy swoje szczęście na Loterii Fantowej i zwiedzaliśmy liczne stragany i stoiska. A pogoda była przepiękna tego dnia ...

  Ewa Wiśniewska


  Świąteczny wypoczynek w Ustce

  Nasze dzieci zostały zaproszone przez pana Dariusza Szymalę do jego pensjonatu. Dzieci korzystały z wypoczynku przez ponad tydzień (1.04 - 9.04.2010).

  www.000webhost.com