Święta Bożego Narodzenia 2009

Okres Świąt Bożego Narodzenia to szczególny czas obdarowywania się prezentami , życzeniami, czas życzliwości i miłości, którego również my doświadczyliśmy. Wielką niespodziankę naszym wychowankom sprawiły same dzieci, które odwiedziły nasz dom razem ze swoimi opiekunami ze szkół a nawet przedszkola, przywożąc paczki z prezentami i serdecznymi życzeniami. Odwiedzali nas też mieszkańcy Morąga, którzy od kilku lat obdarowują nasze dzieci prezentami. Wszystkim jesteśmy wdzięczni za pamięć, życzliwość i sympatię.


Dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr. 4 w Morągu


Pan Józef Małecki


Dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Promyczek" z Ostródy wraz z nauczycielkami Panią Agnieszką Polewiak i Panią Dorotą Czaplejewicz


30-osobowa grupa młodzieży z Samorzadowego Gimnazjum we Franciszkowie

Krysia i Marzena


Piknik Rodzinny 2009

W tym roku na terenie placowki miał miejsce 14 Piknik Rodzinny, ktory został zorganizowany przez Morąskie Stowarzyszenie Wspierania Rodzin oraz Dom dla Dzieci "Promyk". 14 czerwca br. na terenie placowki pojawiły się stoiska z róznymi atrakcjami oraz goście i miejscowa ludność. Na podkreślenie zasługuje fakt iż tego dnia został otwarty I Rodzinny Rajd Rowerowy, nad którym patronat finansowy objął Burmistrz Miasta. Duże zainteresowanie uczestników Pikniku spowodowane było przez Morąskie Stowarzyszenie Motocyklistów "Szerszeń",ich wjazd na nasz teren ocieplił atmosferę, nawet słońce wyszło zza chmur, a maszyny na ktorych Panowie przyjechali wzbudziły zachwyt nie tylko mężczyzn. Ponadto ogromnym powodzeniem cieszyła się trampolina, dmuchane zjeżdżalnie, loteria fantowa, własnoręcznie pieczone przez wychowanków ciasta oraz kiełbaska i kaszanka z grila, jak również swojskie jadło - smalec, ogórek małosolny i loteria fantowa. Niesamowitą atrakcja dnia było czekoladowe jajko o wadze 900kg, ufundowane przez Fundację TVN "Nie jesteś sam", którym obdzieliliśmy wszystkich uczestników festynu. Ponadto dzieci i dorośli mieli możliwość przejażdżki bryczka, sprawdzenia swych umiejętności na strzelnicy, jak również grach komputerowych. Dużą sympatią cieszył się występ zespołu tanecznego i wokalnego dzieci i młodzieży z placówki oraz zaprzyjaźnionego zespołu "Black Scream" ze Szkoły Tańca Pavlovic w Morągu
Atrakcją tego dnia był występ zespołu muzycznego BRASS, ktory swym występem umilał chwile na Pikniku. Przez cały czas trwania imprezy prowadzona byla aukcja sponsorowanych gadżetów na rzecz wypoczynku letniego. Największym powodzniem tego dnia cieszyła sie srebrna biżuteria.

Krystyna Prajwocka


Eksploracja bezdroży

W dniu 6.06.2009 roku zaprzyjaźniona grupa ludzi ze STOWARZYSZENIA WARMIŃSKO-MAZURSKA GRUPA OFFROAD zorganizowała naszym dzieciom wspaniałą niespodziankę. Przed nasza placówkę zajechały pojazdy terenowe, które wraz z wychowankami "Promyka" udały się na rajd po lasach, łąkach, mokradłach i innych ciężkich do przejechania terenach wokół Morąga. Dzieciaki, nawet te najmłodsze, wróciły umorusane, ale szczęśliwe. Opowiadaniom o przeżyciach nie było końca. Chcemy serdecznie podziękować wszystkim off-roadowcom za emocje, wspaniałą zabawę i wspomnienia, a szczególnie panu Adamowi Jastrzębskiemu, zawsze przychylnemu naszemu domowi. Zdjęcia z rajdu można obejrzeć na stronie Morąskiego Oddziału Stowarzyszenia klikając na ten link

Jak kogoś interesują tematy off-road'owe to może poczytać/obejrzeć więcej na ich stronie http://4x4moragteam.pl

Ewa Wiśniewska


XIV Turniej Pilki Nożnej Placówek
Opiekuńczo-Wychowawczych

W dniu 6 czerwca 2009r na stadionie Sportu i Rekreacji w Morągu odbył się XIV Turniej Piłki Nożnej placówek Opiekuńczo – Wychowawczych Województwa Warmińsko – Mazurskiego. W tym roku w turnieju udział wzięło mniej reprezentacji niż zazwyczaj bo tylko pięć – jak podali pracownicy nieobecnych placówek - z powodów organizacyjnych. Pomimo to emocji nie zabrakło. Do rywalizacji stawiły się następujące drużyny: Dom Dziecka Elbląg, Dom Dziecka Olsztyn, Pogotowie Opiekuńcze Olsztyn, Dom Dziecka Frombork oraz drużyna gospodarzy: Dom dla Dzieci i Młodzieży „Promyk” Morąg. Współzawodnictwo było zacięte – świadczą o tym kontuzje uczestników oraz interwencje opieki medycznej. Młodzież wykazała się ambitnym ale kulturalnym stylem gry. Była to okazja do wymiany doświadczeń sportowych i czas nawiązywania nowych znajomości. Już do tradycji należy sympatyczna i koleżeńska atmosfera oraz słoneczna pogoda w dniu Turnieju. Wśród piłkarzy zostały wyróżnieni i nagrodzeni następujący wychowankowie: król strzelców: Piotr Tyburski z Domu Dziecka wElblągu, najlepszy bramkarz: Kacper Zawiślak z Pogotowia Opiekuńczego w Olsztynie, najlepszy obrońca: Henryk Kmieciak z Domu Dziecka w Olsztynie, najlepszy zawodnik: Łukasz Rodziewicz w drużyny gospodarzy oraz najmłodszy zawodnik z Domu Dziecka w Elblągu.

Wyniki klasyfikacji generalnej:
1. Elbląg --- 10 - 17:3
2. Frombork - 9 - 8:5
3. Morąg ---- 7 - 12:4
4. Pogotowie - 3 - 5:9
5. Olsztyn --- 0 - 2:24

Jacek Olszewski


Michał też był w domu dziecka

6.04.2009 odwiedził nas, wraz z małżonką Anią, Michał Wiśniewski - lider zespołu "Ich troje". Na tę okoliczność dzieci przygotowały krótki program artystyczny, robiąc Michałowi konkurencję. ;D Mimo to podczas występu Michał pomógł dzieciom piewać refren piosenki ..... Spotkanie przebiegało w rodzinnej atmosferze, tak jakby wszyscy znali sie od dawna. Nasi podopieczni (i nie tylko) zostali obdarowani płytami i zdjęciami z autografem, za co ślicznie dziękują - super pamiątka. Na koniec występu wokalista powiedział kilka słów o sobie. Mimo to, że Michał nie miał prawdziwego domu i wsparcia w bliskich osiągnął wiele. Ale podkreślał, że to nie przyszło samo do niego, lecz ma to dzięki ogromowi pracy jaką musiał włożyć w swoją karierę. I takie przesłanie skierował do naszych wychowanków, żeby uczyć się, ćwiczyć, pracować nad sobą, a to napewno zaowocuje w przyszłości.

Elżbieta Wójcik i Sławek Truszkowski


Order Uśmiechu dla Pani Bożeny Walter

28.03.2009 Odbyła się uroczystość wręczenia Orderu Uśmiechu Pani Bożenie Walter - prezesowi Fundacji TVN "Nie jesteś sam"

Krystyna Prajwocka


Muzeum Sztuki Nowoczesnej

21.03.2009r. Nasze dzieci wyjechały do Muzeum sztuki Współczesnej w Warszawie na wystawę prac Pani Ahlam Shlibi, która dwukrotnie gościła w naszym domu. Wycieczka została zasponsorowana przez w/w Muzeum, za co serdecznie dziękujemy.

Krystyna Prajwocka


Wigilia w naszym domu

Wigilia w naszym domu jest szczególnym dniem. Każdego roku gościmy proboszcza naszej parafii ks. Andrzeja


Jeden z pomocników Świętego Mikołaja

Wiadomo, że ludzi na ziemi jest coraz więcej. Dlatego też Święty Mikołaj zatrudnia do roznoszenia prezentów pomocników na calym świecie. Jednym z nich okazał się Pan Józef Małecki. Przyniósł dla wszystkich wychowanków spore paczuszki z prezentami świątecznymi, masę słodyczy i owoców. Pragniemy złożyc WIELKIE DZIĘKI za tak wspaniały podarunek !


Dzieci dzieciom

Uczniowie kl. IIIc oraz Vc Szkoły Podstawowej Nr 4 w Morągu odwiedzili nas wraz ze swoimi wychowawcami - Panią Basią Skierawską i Panią Moniką Dzierżko. Obdarowali nasze dzieci zabawkami, a także podarowali nam świąteczne choinki, za co serdecznie im dziękujemy i życzymy spełnienia marzeń oraz dużo zdrowia.

Krystyna Prajwocka


Spotkanie z dyrektorem PCPR

W grudniu 2008r. miało miejsce spotkanie naszej młodzieży z Panem Tomaszem Podsiadło - dyrektorem PCPR w Ostródzie i Panią Dorotą Krupka - przedstawicielem Powiatowego Urzędu Pracy. Celem spotkania było zapoznanie i przypomnienie przepisów dotyczących usamodzielnienia i przyznawania świadczeń z tego tytułu. Ukazywanie perspektyw, przyszłej pracy po ukończeniu szkoły, możliwości uzyskania pomocy ze strony PUP w znalezieniu pracy lub uzupełnieniu czy też zmiany kwalifikacji

Krystyna Prajwocka


Domel

Kliknij na ikonkę i ściągnij naszą gazetkę, traktuje ona o wielu zdarzeniach dotyczących naszej placówki


...RRRRemontu ciąg dalszy

To już trzecia część remontu naszego budynku


Wycieczka do Grecji

W dniach 28 czerwiec - 10 lipiec 2008r. pięcioro naszych podopiecznych spędziło 12 dni wakacji w greckich Atenach. Transport i pobyt został zapewniony i sfinansowany przez Związek Polonijnych Klubów Sportowych "Panpolonikos" powstały i działający w Atenach. Dzieci miały okazję poznać nieznany im kraj, poznać nowych ludzi, ich obyczaje, kulturę. Przeżyły tam wspaniałe, niezapomniane chwile które dostarczyły im wiele nowych przygód, wrażeń i przeżyć. Teraz mają o czym opowiadać swoim rówieśnikom. Jesteśmy wdzięczni ludziom z Grecji za umożliwiemie naszym wychowankom przeżycia wielu fantastycznych chwil, które zapewne pozostaną w ich pamięci.


Spotkanie z Iwoną Pavlovic

Dnia 4 stycznia 2008r. dziewczęta z zespołu tańca "Butterfly" i "Promyczki" wystąpiły gościnnie przed znaną tancerką i właścicielką szkoły tańca w Olsztynie - Panią Iwoną Pavlovic. Pani Iwona od września 2007r. utworzyła oddział swojej szkoły w Moragu i dzięki temu dziewczyny miały możliwość poznać Panią Iwonę osobiście. Każda z dziewcząt otrzymała na pamiątkę zdjęcie z autografem. Od jakiegoś czasu utrzymujemy z Panią Iwoną kontakt, dzięki któremu dziewczyny z Butterfly miały przyjemność 3-krotnie skorzystać z zajęć w szkole Pani Iwony w Olszytnie, które prowadziła pani Kasia Dembowska. Jesteśmy bardzo wdzięczne za te zajęcia i bardzo mocno dziękujemy za serce jakie nam Pani Iwona okazała. Pozdrawiamy gorąco Panią Kasię. Zapraszamy do naszego domu !!!

Ewa Wiśniewska

www.000webhost.com