Gminny Turniej Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży

13 czerwca 2006 roku na stadionie miejskim w Morągu rozegrany został turniej piłki nożnej z udziałem 8 zespołów o Puchar Burmistrza Morąga - Tadeusza Sobierajskiego. Organizatorzy: Morąskie Stowarzyszenie Wspierania Rodzin, Dom Dziecka w Morągu oraz Burmistrz Miasta Morąg.

Wyniki spotkań:

0:6 < Olsztyn PO - Morąg Sz.P.2
2:2 < Elbląg PO - Jurki Sz.P.2
2:7 < Olsztyn PO - Jurki Sz.P.2
5:1 < Morąg Sz.P.2 - Elbląg PO
3:1 < Olsztyn PO - Elbląg PO
3:1 < Morąg Sz.P.- Jurki Sz.P
1:9 < Morąg DDz - Frombork DDz
11:0 < Łączno Sz.P - Olsztyn DDz
4:1 < Morąg DDz - Olsztyn DDz
2:1 < Frombork DDz - Łączno Sz.P.2
2:9 < Morąg DDz - Łączno Sz.P.2
2:0 < Frombork DDz - olsztyn DDz

Wyniki spotkań finałowych:

o 7 miejsce - 4:3 <- Elbląg PO - Olsztyn DDz
o 5 miejsce - 2:2(3:2k) <- Olsztyn PO - Morąg DDz
o 3 miejsce - 0:4 <- Jurki Sz.P. - łączno Sz.P
o 1 miejsce - 0:4 <- Morąg Sz.P - Frombork DDzWizyta w budynku TVN

W listopadzie 2005 mieliśmy przyjemność odwiedzić budynek telewizji TVN. Stało się to spontanicznie, przy okazji. Nasza Pani dyrektor oraz dyrektor z Domu dziecka w Stalowej Woli zostały zaproszone do jednego z odcinków Uwagi. Podczas gdy program był realizowany, powołana na miejscu dwuosobowa delegacja ( w składzie : Sławek Truszkowski i Marcin Prajwocki ) buszowała po korytarzach TVN-u.


Tu są zdjęcia z naszej wyprawy

Festyn w Kretowinach na rzecz naszego domu

Pomysłodawcą i organizatorem tej imprezy była firma ochraniarska ALARMEX reprezentowana przez Pana Dariusza S. Dzięki zaangażowaniu Pana Dariusza dzieci uczestniczyły we wspaniałej zabawie na plaży przy muszli koncertowej w kretowinach. Otrzymaliśmy pomoc finansową oraz piękny nowy telewizor.


REMONT budynku Domu Dziecka


22 czerwca rozpoczęty został kompleksowy remont głównego budynku. Prace były zaplanowane na okres dwóch miesięcy, czyli do końca sierpnia. Zakres robót okazał sie bardzo obszerny, większy niż przewidywano (począwszy od wymiany instalacji c.o., elektrycznej oraz kanalizacji), w związku z czym przedłużył się termin jego realizacji. W dodatku, na sam koniec remontu pogoda spłatała figla - deszcz zmył część elewacji.
Zakup naszego aparatu fotograficznego okazał sie klapą, stąd na sporej ilości zdjęć obraz jest rozmazany, za co w imieniu firmy Nikon pragniemy przeprosić ;) Co tu dużo pisać ... to trzeba zobaczyć :) Kliknij i sprawdź co się działo. (Poniżej znajduje się ikona galerii)


Gwiazda w naszym domu

W październiku 2006 roku odbyła się druga już akcja, majaca na celu zebranie srodków na remont drugiego skrzydła Domu Dziecka. Dzięki udziałowi tak wspaniałej gwiazdy, jak pani Kasia Skrzynecka, telewizja TVN zebrała bardzo pokaźną sumę na ten cel. Telewidzowie okazali sie bardzo chojni, za co pragniemy im bardzo serdecznie podziękować. Pani Kasi oczywiście tez dziękujemy. Równie mocno pragniemy wyrazić swą wdzięczność ekipie telewizyjnej bez której te przedsięwzięcie zostałoby tylko pomysłem w głowach pomysłodawców. Prezentujemy moc zdjęć tego wydarzenia.Bal karnawałowy

Galeria

2 lutego odbył sie bal, na który zaprosiliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jurkach. Impreza wolno sie rozkręcała ale wkońcu rozkręciła sie jak trzeba. Były konkursy i nagrody, karaoke, poczestunek i potańcówka przy dobrej nucie.

Bal karnawałowy

Dziewczyny z "Butterfly" dają popis na konkursie artystycznym w Gdańsku


28 kwietnia w Gdańsku "Motylki" dały czadu prezentując swój układ taneczny, dzięki czemu dostały się do finału Festiwalu Radosnych Serc, który odbędzie się w Bydgoszczy. Trzymajcie za nie kciuki, a w międzyczasie obejrzyjcie w galerii co działo się w Gdańsku i jak prezentowały sie inne zespoły !"... Butterfly wygrały Festiwal Ogólnopolski ? "

Jest 10.06.2007r., strasznie gorący i piękny dzień. Wydawałoby się że wszyscy siedzą nad jeziorem, kąpią sie i opalają. Ale niektórzy pracowali na miano najlepszych ;-) dając występ w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Tym razem dziewczyny z "Butterfly" zdobyły I miejsce w kategorii TANIEC w finale III Ogólnopolskiego Festiwalu Radosnych Serc. Imprezę tą organizowała Fundacja Nowe Pokolenie. Zwyciężczynie przywiozły nagrodę w postaci kompletnego komputera. wręczenie nagród i prezentacja miejsc I-III odbyło się w Filharmonii Pomorskiej.

Ewa Wiśniewska


Festyn Damark Dzieciom


W dzień dziecka tego roku odbył się festyn zorganizowany przez Supermarket DAMARK. Festyn uroczyście otworzyli Maryla i Kazimierz Markowscy (właściciele sklepu), dobrze nam znany Stanisław Kwieciński oraz nasza Pani Dyrektor - Krystyna Prajwocka. Atrakcje jakie można było tam zobaczyć i doświadczyć to między innymi: Park rozrywki dla dzieci, loteria fantowa, liczne degustacje (między innymi rozdano 1500 porcji lodów i 300 kg kiełbasy), konkursy z nagrodami oraz aukcja na rzecz dzieci z naszego domu. Oprawę muzyczną zapewnił zespół "Brass", występowały zespoły taneczne z naszego domu: Butterfly i BBC. Pragniemy podziękować wszystkim sponsorom, bez których festyn nie miałby miejsca, tak wspaniałych smakołyków i przedmiotów aukcji.


Piknik Rodzinny 2007


Kolejny Piknik Rodzinny z okazji Dni Rodziny. Co tu dużo pisać trzeba kliknąć na rysunek aparatu fotograficznego i zobaczyć na własne oczy co się działo, no i oczywiście żałować że się tam nie było. Za rok przyjdź i TY !!! Po co marnować czas w domu przed telewizorem, skoro jest wspaniała pogoda i "coś" się dzieje na twoim osiedlu ? Za rok obecność OBOWIĄZKOWA ! ;-)


Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Domów Dziecka w Poznaniu

W dniach 22 –24 czerwca 2007r. w ośrodku sportowym Błażejewo pod Poznaniem odbył się I Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Domów Dziecka VABBI CUP. Patronat nad nim objął piłkarz reprezentacji Polski – Batrosz Bosacki oraz Telewizja TVN. Udział w nim wzięła reprezentacja Domu dla Dzieci i Młodzieży „Promyk” z Morąga w składzie: Tomasz Furmanek, Mateusz Czechowski, Krzysztof Żondlowski, Artur Waleryś i Andrzej Włodarczyk. W turnieju wzięło udział 19 drużyn – 18 z Polski i 1 z Litwy - miejscowość Troki. Łącznie na ok. 200 zawodników, rozdano 5 nagród indywidualnych, z czego 2 przypadły dla zawodników z Morąga. Andrzej Włodarczyk został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju, natomiast Marcin Ziomek został wybrany najsympatyczniejszym zawodnikiem. Drużynie z Morąga nie udało się awansować do rozgrywek finałowych, z uwagi na znaczną różnicę wiekową i fizyczną. Zawodnicy z „Promyka” choć byli najmłodsi i najmniejsi na całym turnieju, to wykazali się wielkim chartem ducha, walecznością i grą fair play. Po uroczystym zakończeniu turnieju wszyscy uczestnicy byli gośćmi na poznańskim stadionie „Lecha”. Odbyły się tam spotkania z zawodnikami „Lecha” Poznań, wymiana doświadczeń, pamiątkowe zdjęcia i autografy. Następnie na stadionie „Lecha”, odbył się konkurs rzutów karnych. Rzutów bronił bramkarz „Lecha”. Wytypowano 6-cioro zawodników do konkursu – w tym zawodnika z Morąga – Marcina Ziomka – który rewelacyjnie wygrał konkurs. Strzelił 5 bramek na 5 rzutów, przy czym 3 gole padły po odbiciu od słupka, co wzbudziło u wszystkich nie lada sensację. Wygrane trofeum to oryginalna klubowa piłka „Lecha” Poznań z zutografami zawodników. Wszyscy zostali wyróżnieni pamiątkowymi medalami oraz oryginalnymi strojami piłkarskimi.

trener drużyny Jacek olszewski


Zakończenie roku szkolnego 2006/2007

Miniony rok szkolny uważamy za udany. Na 58 wychowanków realizujących obowiązek szkolny tylko 1 osoba nie otrzymała promocji do klasy następnej - Tomek F. Dwie osoby mają wyznaczone poprawki w miesiącu sierpniu - Patryk S. oraz Krzysztof Ż. Wierzymy, że wykorzystaja daną im szansze na promocję do klas następnych. Najlepszymi uczniami okazali się: Jola Głuszko, Radek Czechowski, Dawid Żondlowski i Marlena Cacan. Zaraz za nimi podążali: Ewa Cychowska, Robert Sawicki, Patrycja Koźniewska, Michał Obłoza, Paweł Ziomek. Paweł Witkowski, Marlena Żondlowska i Marcin Żiomek zostali wyróżnieni za zaangażowanie i bezinteresowną pracę na rzecz domu. Wszystkie te osoby zostały nagrodzone przez panią dyrektor naszego domu.
Poniżej Zamieszczay zdjęcia najlepszych i wyróżnionych w kolejności analogicznej do wymienionych w tekście.


Druga część remontu budynku Domu Dziecka

Druga część remontu naszego budynku dobiega końca ! (4.10.2007r.)
Dnia 14 maja br. rozpoczęto w naszym domu drugą część remontu dzięki Fundacji "Nie jesteś sam". Tym razem prace remontowe prowadzone są w skrzydle domu zamieszkałym przez grupę usamodzielnienia dziewcząt, w kuchni, stołówce i w zapleczu kuchennym. Wymieniono podłogi, instalację elektryczną, instalację c.o.


Kolonia letnia dla dzieci z Kijan

Mimo prac remontowych, gościliśmy dzieci z Kijan. Zapewniliśmy wypoczynek dla 19-ciorga podopiecznych, a w zamian za to otrzymamy 70 ton opału na zimę od kopalni w Bogdance. Dzieci spędziły 2 tygodnie wypoczywając nad jeziorami (Skiertąg, Narie), jeżdżąc na wycieczki do : Trójmiasta, Olsztyna, Olsztynka, Kretowin. Mamy nadzieję, że dzieci miło wspominają pobyt w Morągu.


Piknik terenowy

Dnia 29 września 2007r. w Kotkowie odbył się piknik dla dzieci z naszego domu. Zorganizowali go członkowie Klubu Aut Terenowych z szefem Panem Adamem Jastrzębskim na czele. Dzieci były zachwycone atrakcjami. Niezapomniane wrażenia wywarła na nich przejażdżka autami terenowymi, po naprawdę trudnym terenie. Były piski przerażenia i okrzyki zachwytu. Emocje opadały lekko przy ognisku, na którym piekliśmy kiełbaski. Korzystaliśmy także z przejażdżki bryczką Pana Wielowiejskiego. Dziękujemy z całego serca i czekamy na obiecany kulig z niecierpliwością.

Ewa Wiśniewska


Pomoc aż z Holandii

W grudniu 2007r. przed Świętami Bożego Narodzenia jak co roku odwiedzili nas Jan i Ali Van der Pal. Przywieźli nam mnóstwo paczek z darami, były tan między innymi buty, zimowe i sportowe, ubrania letnie i zimowe, wełna, maskotki, rajstopy, majtki, skarpety i inne artykuły, których nie sposób wymienić. Małżeństwo Van der Pal mieszka w Holandii i cały swój czas poświęca na zbieranie darów dla potrzebujących w Polsce ludzi. Wspierają nas od ponad 15 lat. Pomocy dla nas udziela wielu ludzi w Holandii - za co serdecznie wszystkim jesteśmy wdzięczni i składamy więlkie podziękowania.

Ewa Wiśniewska


Wigilia i jasełka

Dnia 21.12.2007r. w naszym domu odbyła się skromna uroczystość z okazji Swiąt Bożego Narodzenia. Tego dnia przyjechali rodzice wychowanków. Najpierw wzięli udział w krótkim zebraniu, a następnie uczestniczyli w przygotowanych przez dzieci jasełek i symbolicznej Wigilii. Było bardzo miło, sympatycznie i rodzinnie, dzieliliśmy się opłatkiem składając sobie najlepsze życzenia, a następnie wyjechaliśmy do domów na dni wolne od nauki.

Anita Machnowska

www.000webhost.com